Reklama

Festiwal w Opolu w Polsacie? Prezes Kurski zostanie odwołany?

Po zamieszaniu związanym z tegoroczną edycją festiwalu w Opolu przewodniczący Rady Mediów Narodowych, Krzysztof Czabański, poprosił prezesa Jacka Kurskiego o "szybką i rzeczową" informację na temat realizacji imprezy.

Po zamieszaniu związanym z tegoroczną edycją festiwalu w Opolu przewodniczący Rady Mediów Narodowych, Krzysztof Czabański, poprosił prezesa Jacka Kurskiego o "szybką i rzeczową" informację na temat realizacji imprezy.
Jacek Kurski straci posadę prezesa TVP? /Jacek Kurnikowski /AKPA

Festiwal w Opolu miał być zorganizowany w czerwcu przez TVP, jednak w poniedziałek ekipy, które miały za zadanie montować scenografię festiwalową, nie zostały wpuszczone na teren opolskiego amfiteatru.Władze Opola poinformowały, że wypowiadają TVP umowę na organizację 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Powodem - jak podano - jest niewywiązywanie się Telewizji z zapisów umowy.

W reakcji na tę decyzję TVP poinformowała, że pomimo rozwiązania umowy na organizację festiwalu odbędzie się on w zbliżonym terminie. Imprezę planowano wcześniej w dniach 9-11 czerwca. Prezes TVP Jacek Kurski zapowiedział, że telewizja "wystąpi z pozwem o wielomilionowe odszkodowanie, dlatego, że przeniesienie lokalizacji (festiwalu) w tak krótkim czasie ponosi za sobą olbrzymie konsekwencje finansowe".

Reklama

Według nieoficjalnych informacji Telewizja Polska jako miasto, w którym zorganizuje swój nowy festiwal polskiej piosenki, rozpatruje m.in. Kielce, Koszalin i Stalową Wolę. Władze Kielc potwierdziły, że chętnie będą gospodarzem tej imprezy.

We wtorek również prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski, zapowiedział, że miasto będzie domagało się od TVP wysokiego odszkodowania. "Rozmawiamy z kancelarią prawną, ona to przygotowuje, nie chcę mówić w tej chwili o szczegółach, na pewno będziemy domagać się wielomilionowego odszkodowania" - powiedział.

Wiśniewski zapewnił, że miasto szykuje się do przygotowania festiwalu we wrześniu. "Na razie przygotowujemy się do jesiennego terminu. Z kim, gdzie i jak - zobaczymy. Współczesność ma to do siebie, że nadawanie sygnału, odbiór nie musi się odbywać wyłącznie przez jedną telewizję. Opole jest tylko jedno, ale telewizji jest wiele, sposobów nadawania sygnału również" - powiedział.

Jak dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl, do stacji TVN nie wpłynęła żadna oficjalna propozycja współpracy przy organizacji przesuniętego na jesień 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Eksperci z rynku mediowego, pytani przez Wirtualnemedia.pl o nadawcę, który może podjąć współpracę przy festiwalu, zgodnie wskazują na Telewizję Polsat.

Ponadto w poniedziałek Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych wystosował pismo do prezesa TVP z prośbą o "szybką i rzeczową informację" w sprawie Opola, w związku ze - jak ujmuje to pismo - "sprzecznymi doniesieniami medialnymi" na ten temat.

Jak podkreśliła Joanna Lichocka z Rady Mediów Narodowych w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl, Rada nie może wyciągnąć żadnych doraźnych konsekwencji względem prezesa Kurskiego, ale może "żądać wyjaśnień i jasno zaznaczyć swoje stanowisko w tej sprawie".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Festiwal w Opolu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy