Reklama

Był gwiazdą "Śpiewających fortepianów". Co robi dziś Czesław Majewski?

Wszyscy kojarzą go z zasiadania za białym fortepianem w programie "Śpiewające fortepiany". Co dziś robi Czesław Majewski? Czy wróciłby po latach do programu?

Wszyscy kojarzą go z zasiadania za białym fortepianem w programie "Śpiewające fortepiany". Co dziś robi Czesław Majewski? Czy wróciłby po latach do programu?
Czesław Majewski znany jest z udziału w programie "Śpiewające fortepiany" /Prończyk /AKPA

Czesław Majewski urodził się 14 czerwca 1939 roku w Łodzi.

W latach 1963–1969 był pracownikiem Radia Łódź, w tym samym czasie obejmował też stanowisko kierownika muzycznego w Estradzie Łódzkiej. W 1974 roku został dyrygentem Teatru na Targówku w Warszawie. Później, w 1978 roku był kierownikiem muzycznym Teatru Komedia w Warszawie, a po 1981 roku Teatru Syrena

Skomponował m.in. przebój "Ja go znajdę" Danuty Rinn, piosenkę „Znaki zapytania” zespołu Gawęda, patriotyczną pieśń "Marsz Sybiraków", a z Violettą Villas koncertował m.in. w USA, czy w Kanadzie.

Reklama

Występował też w kabarecie Olgi Lipińskiej.

"Olga była osobą bardzo wymagającą, do bólu perfekcyjną, ale właśnie dlatego osiągała takie mistrzostwo w rezultatach swojej pracy. Nagrania wizyjne to były prawdziwe bolesne maratony, ale później wszyscy cieszyliśmy się z efektów" - wspominał w rozmowie z Patrycją Rygułą-Mańką dla Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej.

W lutym 2001 roku, razem z Januszem Tylmanem zadebiutowali jako kapitanowie drużyn w programie TVP, pt. "Śpiewające fortepiany". Show prowadził znany z zespołu Wały Jagiellońskie, piosenkarz Rudi Shubert.

"Kompozytor to za duże słowo. Kompozytorem był Mozart. Ja jestem układaczem melodii" - mówił o sobie w wywiadzie z radiową Jedynką.

Majewski i Tylman występowali w programie przez 4 lata, czyli przez cały czas emisji show w ramówce Telewizji Polskiej. Czesław Majewski zasiadał za białym fortepianem.

W każdym odcinku, do drużyn oprócz kapitanów dołączały dwie gwiazdy ze świata muzyki, telewizji, sportu, czy nawet polityki. W programie wystąpili m.in. Aldona Orman, Michał Wiśniewski i Mandaryna, Andrzej Grabowski, Zbigniew WodeckiKrzysztof Ibisz, czy Norbi.

Drużyny miały za zadanie odgadywać utwory po fragmentach teksów, lub dopasowywać piosenki do podchwytliwych rebusów. Nie brakowało też wspólnego śpiewania, a artystom przygrywał zespół Malina Kowalewski Band.

Majewski i Tylman do dziś koncertują razem pod szyldem "Śpiewające fortepiany - koncertowo i z humorem", a podczas swoich występów prezentują najsłynniejsze kompozycje muzyki klasycznej, znane melodie z operetek, przeboje musicalowe, czy największe hity muzyki rozrywkowej.

Czy muzyk wystąpiłby w programie, gdyby miał wrócić dziś do ramówki?

"Musiałbym się zastanowić. Repertuar tak się rozwinął w różnych kierunkach, także takich, których nie za bardzo rozumiem z racji wieku mojego, że nie wiem czy bym się podjął" - mówił w rozmowie z Mariolą Morcinkovą.

"Śpiewające fortepiany": Jak wygląda dziś Czesław Majewski?

Ostatnio Czesław Majewski był także członkiem jury XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek Janusza Gniatkowskiego organizowany przez Związek Artystów Scen Polskich

Dzięki udostępnionym na Facebooku zdjęciu z wydarzenia, możemy zobaczyć jak wygląda dzisiaj.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rudi Schuberth
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy