The Voice Of Poland
Reklama

Co słychać u zwycięzców "The Voice of Poland"?

Zwycięstwo w talent show Telewizji Polskiej dawało młodym wokalistom nowe możliwości, jednak nie zapewniało automatycznego podboju list przebojów. Jak przebiega dotychczasowa kariera triumfatorów "The Voice of Poland"?

Damian Ukeje

Wokalista o nigeryjskich korzeniach przed "Voicem" pojawił się m.in. w "Szansie na sukces". Jednak dopiero Nergal zobaczył w nim ogromny talent i dał szansę zaistnieć. Współpraca charyzmatycznych artystów przyniosła bardzo dobre efekty. Ukeje wygrał program, pokonując po drodze m.in. Antka Smykiewicza, Rafała Brzozowskiego, Monikę Urlik i Mateusza Krautwursta. W 2013 roku ukazał się debiutancka płyta Ukeje pt. "Ukeje", a w 2016 roku do sprzedaży trafił drugi album artysty "ỤZỌ" (na niej znalazł się m.in. wspólny utwór z Sarsą). Damian wyprodukował również płytę Eweliny Lisowskiej "Ponad wszystko", a w plotkarskich mediach pojawiły się sugestie, że łączy ich coś więcej, niż tylko praca.

Reklama

Natalia Sikora

Śpiewać zaczęła już w wieku 13 lat. W 2011 roku ukazała się jej płyta "Absurdustra-Próba Norwida" (wraz z Sikora Proniuk Duo). W 2013 roku pojawiła się natomiast w drugiej edycji "The Voice of Poland", gdzie trafiła do drużyny Marka Piekarczyka. Sikora pokonała w finale Natalię Nykiel, Dorotę Osińską i Michała Sobierajskiego. Krótko po programie ukazała się jej płyta "Zanim", a następna "BWB Experience" trafiła na półki sklepowe w 2014 roku. Dwa lata później wraz z Voo Doo Dog wydała album "Buried Alive in the Blues".

Mateusz Ziółko

Wokalista przed "VOP" próbował swoich sił w "Mam talent" (finał pierwszej edycji) i "Must Be The Music" (półfinał czwartej serii). Karierę zrobił jednak dopiero w "The Voice of Poland". Z pomocą Marii Sadowskiej wygrał program, pokonując m.in. Arka Kłusowskiego. Ziółko do tej pory nie wydał jednak debiutanckiej płyty - zapowiadana jest na wiosnę tego roku. Fani mogli usłyszeć natomiast jego utwory z Sylwią Grzeszczak, a także piosenki promujące serial "Barwy szczęścia" (W płomieniach") oraz film "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach" ("7 rzeczy" w duecie z Liberem).

Juan Carlos Cano

Pochodzący z Meksyku wokalista wygrał czwartą edycję programu. Po raz kolejny najlepszą trenerką okazała się natomiast Maria Sadowska. Cano pod koniec 2016 roku wydał EP-kę "Masquerade" wraz ze swoim nowym zespołem Last Of The Real.

Aleksandra Nizio

Polska wokalistka, która w programie okrzyknięta została "polską Adele", trafiła w "VOP" do drużyny Justyny Steczkowskiej. Dziewczynie zaraz po zwycięstwie wróżono ogromną karierę, jednak od tamtego momentu nie otrzymaliśmy od niej chociażby jednego, oficjalnego singla (nie licząc utworu stworzonego dla niej w finale "Voice'a"). W 2016 roku Aleksandra Nizio intensywnie koncertowała, a w styczniu zaczęła publikować kolejne informacje o debiutanckiej płycie. Pierwszy singel nagrywany jest w Krakowie. Oprócz tego Nizio prowadzi bloga lifestyle'owego.

Krzysztof Iwaneczko

Gdy pojawił się w programie i zaśpiewał utwór "Nieznajomy" Edyta Górniak nie mogła ukryć łez. Krzysztof Iwaneczko był zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w szóstej edycji, a w finale nie dał szans Tobiaszowi Staniszewskiemu i Williamowi Prestigiacomo. Podopieczny Marii Sadowskiej natychmiast rozpoczął pracę nad własnym materiałem. Album Iwaneczki ma ukazać się już w tym roku.

Mateusz Grędziński

Wiele nadziei łączy się również z albumem Mateusza Grędzińskiego, zwycięzcy siódmej edycji "The Voice of Poland". Z jednej strony wokalista ma spore grono fanów, które wyczekuje na jego piosenki, z drugiej musi udowodnić przeciwnikom, że jego zwycięstwo było w pełni zasłużone. W studiu nagraniowym wspiera go m.in. jego trener, Andrzej Piaseczny.

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy