Przejd� do g��wnej cz�ci strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

The Voice Of Poland
×

Treść dostępna również w wersji mobilnej
na m.interia.pl oraz w aplikacjach na iOS i Android

Śpiewająca zakonnica doceniona także w Watykanie

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej » Ponad 12 milionów internautów na całym świecie obejrzało występ 25-letniej włoskiej zakonnicy w programie "The Voice of Italy" w telewizji RAI. Słowa uznania pod adresem siostry, która brawurowo wykonała piosenkę Alicii Keys, popłynęły też z Watykanu.
Cristina Scuccia zrobiła furorę swoim występem we włoskiej edycji "The Voice"
Cristina Scuccia zrobiła furorę swoim występem we włoskiej edycji "The Voice"

Na temat talentu siostry Cristiny wypowiadają się gwiazdy show-biznesu. Zachwyt wyraziła między innymi laureatka Oscara Whoopi Goldberg, która zagrała w przebojowym filmie "Zakonnica w przebraniu".

Urodzona na Sycylii Cristina Scuccia jest prawdziwą zakonnicą, a do studia telewizyjnego przyszły jej kibicować inne siostry z jej zakonu urszulanek z Mediolanu. Pełna podziwu jest też amerykańska wokalistka Alicia Keys, której piosenkę "No one" zakonnica wykonała w niezwykły sposób we włoskiej edycji popularnego talent-show.

Siostrę Cristinę pochwalił też przewodniczący Papieskiej Rady Kultury kardynał Gianfranco Ravasi. Na swoim profilu na Twitterze przytoczył słowa z listu świętego Piotra: "Niech każdy służy innym zgodnie z otrzymanym darem".

W ten sposób watykański dostojnik odniósł się do tego, co powiedziała w studiu młoda urszulanka o darze, za jaki uważa swoją umiejętność śpiewu. Podczas rozmowy z czterema, całkowicie zaskoczonymi jej habitem, gwiazdami włoskiej piosenki zażartowała też, że czeka teraz na telefon od papieża Franciszka.

"Zrozumiałam, że nie mogę żyć bez śpiewu. Zrozumiałam, że śpiew to nie tylko technika, ale także wrażliwość, interpretacja, emocje" - powiedziała w jednym z wywiadów zakonnica, która po dwuletnim nowicjacie w Brazylii, a następnie złożeniu ślubów w 2012 roku, uczestniczyła także w kursie śpiewu i tańca.

"Zrozumiałam - stwierdziła - że mam piękne przesłanie dla innych".

"Papież Franciszek mówi o Kościele jako matce. Chciałabym, aby ludzie myśleli, że Kościół jest wszędzie. Czy tylko dlatego, że jesteśmy zakonnicami nie możemy występować? A kto tak powiedział?" - zapytała.

W wywiadach dla prasy siostra Cristina zauważyła: "Mój przekaz jest mocny; to przekaz młodej osoby, która poświęca swoje życie Bogu i wciąż robi to, co ktoś w moim wieku".

"Jest to przesłanie wierności i miłości, które przekazuję swoim głosem. Muszę dzielić się mym głosem ze wszystkimi" - podkreśliła nowa bohaterka włoskich mediów i światowego Internetu.

Przy okazji ujawniła, że wcześniej jako młoda dziewczyna próbowała swych sił w dwóch innych programach typu talent-show we włoskiej telewizji, ale została odrzucona.

W lipcu 2013 r. występowała w czasie pielgrzymki seminarzystów, nowicjuszy i nowicjuszek do Watykanu z okazji Roku Wiary.

W "The Voice of Italy" Cristina Scuccia trafiła do drużyny rapera J-Axa, który jako pierwszy obrócił swój fotel.

Zobacz występ Cristiny w "The Voice of Italy":

Źródło informacji: PAP/INTERIA.PL

więcej o:
telewizji,
śpiewająca zakonnica,
Siostra Cristina,
The Voice

Skomentuj artykuł:

Wasze komentarze (210)

Dodaj komentarz

~mikala -

niesamowite!!!!!!

~mikala -

siostrzyczka wymiata,niesamowite!!!!!

~mika -

siostra wymiata,niesamowite!!!!!!!!!!

~michał -

ten kto pisze gestach satanistycznych to niech mi najpierw odpowie co to jest i po czym się to poznaje bo ja nie wiem co to znaczy i z czym to jest związane chętnie się dowiem po co to jest iczy w ogóle jest i czemu to służy michał

~dar mądrości -

Proszę siostrę o odpowiedź na pytanie: dlaczego pokazała satanistyczny gest ? Czy muzyka związana z tematyką chrześcijańską jest dopuszczana do mediów i takich programów ? W Polsce wyśmiewa się nawet śpiewających o patriotyzmie. Siostra ładnie zaśpiewała. Nawet o Bogu mówiła, więc skąd ten satanistyczny gest ? Z głupoty ? Diabeł wykorzystując osłabienie związane z pychą i brakiem kontroli emocji wykorzystał brak rozumu w momencie, by zalegalizować gest zwany rogami diabła. Czy teraz zakonnice skromne w porywie radości będą za sławę i akceptację pokazywać rogi diabła ? Czy zakonnica "uświęciła" gest diabelski ? Watykan nic nie zauważył ?

~adam -

Jestes boska ,śliczna i głos anioła!!! super!!!

~JACEK -

PIEKNA SIOSTRA I PIĘKNY GŁOS!!!!

~DFRT -

SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

~POLAK -

SUPER TO PAN BÓG ZESŁAŁ NORMALNĄ SIOSTRĘ NA ZIEMIĘ DZIĘKI CI PANIE ZA TEN DAR BĘDĘ ZA NIĄ SIĘ MODLIŁ .

~rysiek -

CIEKAWE CZY TEN WRZESZCZĄCY PINGWIN TO ONA CZY ON BO TO RÓŻNICA --GWIAZDY ŚWIECĄ i --- ZAKONNICE ŚWIECĄ