Przejd� do g��wnej cz�ci strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

×

Treść dostępna również w wersji mobilnej
na m.interia.pl oraz w aplikacjach na iOS i Android

Żona Polańskiego: "Polska jest mi bliska"

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej » Emmanuelle Seigner, piosenkarka i aktorka, żona Romana Polańskiego, która właśnie wydała swoją pierwszą solową płytę "Dingue", przyznaje, że po trosze czuje się Polką. "Mój mąż jest Polakiem, moje dzieci mówią po polsku, ten kraj jest mi bardzo bliski" - powiedziała.
Emmanuelle Seigner: "W Polsce czuję się bardzo dobrze i swobodnie"
Emmanuelle Seigner: "W Polsce czuję się bardzo dobrze i swobodnie" /MWMedia

Emmanuelle Seigner - aktorka, modelka i piosenkarka - przyjechała do Polski promować swoją pierwszą solową płytę "Dingue". Kilka lat temu nagrała album z rockowym zespołem Ultra Orange, nowa płyta jest bardziej delikatna i stonowana. Znalazły się na niej duety z Iggy Popem, a także z Romanem Polańskim.

"W Polsce czuję się bardzo dobrze i swobodnie. Tak długo już jestem żoną Polaka, że zaczynam rozumieć język polski. Nasze dzieci rozmawiają z ojcem po polsku, więc osłuchałam się z językiem, znam pojedyncze słowa. W Polsce najbardziej lubię serdeczność i bezpośredniość ludzi, ale też polską kuchnię, szczególnie zupy i makowiec" - opowiadała aktorka na spotkaniu w Warszawie.

Kariera piosenkarki, którą rozpoczęła współpracą z zespołem Ultra Orange, nie zmieniła wiele w karierze filmowej Emmanuelle Seigner.

"Zawsze grałam co najwyżej w dwu filmach rocznie. Jestem wybredna, jeżeli chodzi o proponowane mi role. Teraz, gdy zajmuję się także śpiewaniem, nic się nie zmieni w rytmie mojej pracy filmowej" - powiedziała.

Muzyka zawsze była bardzo ważna.

"Rock był zawsze częścią mojego życia, ale nie marzyłam o zostaniu piosenkarką. To, że śpiewam, to zbieg okoliczności. Poznałam muzyków z Ultra Orange i płytę nagraliśmy właściwie dla zabawy i dlatego, że dobrze się razem bawiliśmy" - opowiadała Seigner. Płyta, która nagrała z Ultra Orange odniosła spory sukces we Francji.

Najnowsza płyta zatytułowana "Dingue" jest dużo delikatniejsza w wyrazie, jak uważa wokalistka.

"Inspirowałam się muzyką lat 60., którą bardzo lubię, jest w niej taka lekkość i niewinność, którą chciałam uchwycić w moich piosenkach. Wielką radością dla mnie była możliwość nagrania duetu z Iggim Popem, którego uwielbiam od lat. Na płycie znalazła się też piosenka, w której słychać głos Romana Polańskiego" - powiedziała Seigner.

Zobacz fragment koncertu Emmanuelle Seigner w Warszawie:

Premiera płyty odbyła się z pewnym opóźnieniem. Miała ona trafić do sklepów już w grudniu, ale w związku z aresztowaniem Romana Polańskiego, Seigner przesunęła premierę.

"Jak wszystkim wiadomo nie jest to najspokojniejszy okres mojego życia, ale jestem dobrej myśli, wierzę, że wszystko dobrze się skończy" - dodała Seigner.

Źródło informacji: INTERIA.PL/PAP

więcej o:
żona,
Orange,
piosenkarka,
aktorka,
emmanuelle seigner,
seigner,
mi

Emmanuelle Seigner

Emmanuelle Seigner
Emmanuelle Seigner

data urodzenia: 22.06.1966

kraj: Francja

gatunek: pop


Skomentuj artykuł:

Wasze komentarze (30)

Dodaj komentarz

~! -

!

~Polak -

z niego tak iPolak jak ze mnie Niemiec.enter

~Anka -

głupotą, typowe polskie piekiełko...

~znawca -

TVN będzie o tym trąbił a Wybiórcza machnie artykulik

~jan -

rzeczywiście tylko gawiedź pełna nienawiści wypowiada się w internecie

~olala -

ładna jest, ale niech nie śpiewa... please

~zapytywywywacz -

by się nie zapisała, a ?

~piko -

???

~Oko -

Ona taka ladna a maz zboczeniec.

~Bary -

Dlatego Polska jest tak bliska?.....