Przejd� do g��wnej cz�ci strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

×

Treść dostępna również w wersji mobilnej
na m.interia.pl oraz w aplikacjach na iOS i Android

SuperJedynki 2010: Oto nominowani!

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej » Telewizja Polska ujawniła nominowanych artystów w plebiscycie SuperJedynki 2010. Swoich faworytów możecie wybierać w ośmiu kategoriach.
Kayah i Agnieszka Chylińska zdobyły po trzy nominacje do SuperJedynek
Kayah i Agnieszka Chylińska zdobyły po trzy nominacje do SuperJedynek /AKPA

Drugiego dnia 47. KFPP Opole 2010, 11 września odbędzie się koncert finałowy Plebiscytu SuperJedynek. Wystąpią na nim najlepsi wykonawcy w poszczególnych kategoriach plebiscytu: przebój, płyta rock, płyta pop, płyta hip hop, debiut (wydany debiutancki album), zespół, wokalista, wokalistka.

Pierwszy etap (głosowanie internautów na oficjalnej stronie festiwalu) odbywać się będzie do 8 sierpnia. Wówczas zostanie wyłoniona piątka wykonawców w każdej kategorii.

W drugim etapie (od 16 sierpnia do 11 września) głosowanie odbędzie się w systemie SMS już tylko na dwóch najlepszych.

Po trzy nominacje zdobyli m.in. Robert Gawliński, Muniek, Agnieszka Chylińska, Kayah, Natalia Kukulska z mężem Michałem Dąbrówką i Ania Wyszkoni.

Z grona debiutantów ostatecznie wypadł alternatywny zespół Łąki Łan, który przed płytą "Łąkiłanda" wydał w niezależnej wytwórni i w niewielkim nakładzie album "Łąki Łan" (2005). Jego miejsce na liście zajął Michał Rudaś z "Shuruvath".

Swoje głosy możecie oddawać na oficjalnej stronie opolskiego festiwalu.

Oto nominacje do SuperJedynek 2010:

Przebój roku:

1. "Wszystko czego chcę od ciebie" - Kasia Cerekwicka
2. "Nie mogę cię zapomnieć" - Agnieszka Chylińska
3. "Grzesznicy" - Robert Gawliński
4. "Jak skała" - Kayah
5. "To jest komiks" - Kukulska & Dąbrówka
6. "Święty" - Muniek
7. "Doskonały pomysł" - NO! NO! NO!
8. "Rysowane tobie" - Andrzej Piaseczny
9. "Lampa i sofa" - Ania Wyszkoni
10. "Volveremos" - Volver

Płyta rock:

1. Robert Gawliński - "Kalejdoskop" (czytaj recenzję)
2. Grzegorz Markowski & Ryszard Sygitowicz - "Markowski/Sygitowicz"
3. IRA - "9" (czytaj recenzję)
4. Kumka Olik - "Podobno nie ma już Francji" (czytaj recenzję)
5. Łąki Łan - "Łąkiłanda"
6. Maleo Reggae Rockers - "Addis abeba" (czytaj recenzję)
7. Muchy - "Notoryczni debiutanci" (czytaj recenzję)
8. Muniek - "Muniek" (czytaj recenzję)
9. Pustki - "Kalambury" (czytaj recenzję)
10. The Car Is On Fire - "Ombarrops!"

Płyta pop:

1. Agnieszka Chylińska - "Modern Rocking" (czytaj recenzję)
2. Czesław Śpiewa - "POP"
3. Kayah - "Skała" (czytaj recenzję)
4. Kukulska & Dąbrówka - "CoMix"
5. Anita Lipnicka - "Hard Land of Wonder" (czytaj recenzję)
6. Marika - "Put Your Shoes On/Put Your Shoes Off" (czytaj recenzję)
7. Magda Wójcik - "Utkane z wyobrażeń" (czytaj recenzję)
8. Plastic - "P.O.P." (czytaj recenzję)
9. Urszula - "Dziś już wiem"
10. Ania Wyszkoni - "Pan i pani" (czytaj recenzję)

Płyta hip hop:

1. Duże Pe - "Zapiski z życia na terytorium wroga" (czytaj recenzję)
2. Eldo - "Zapiski z 1001 nocy"
3. Jarecki i BRK - "Mucha nie siada" (czytaj recenzję)
4. L.U.C. - "39/89 Zrozumieć Polskę" (czytaj recenzję)
5. O.S.T.R. - "Tylko dla dorosłych" (czytaj recenzję)
6. Pablopavo - "Telehon" (czytaj recenzję)
7. Pięć Dwa Dębiec - "T.R.I.P." (czytaj recenzję)
8. Pjus - "Life After Deaf" (czytaj recenzję)
9. Sokół & Pono - "To prawdziwa wolność człowieka" (czytaj recenzję)
10. Tede - "Note2" (czytaj recenzję)

Debiut (wydany debiutancki album):

1. Andy - "11 piosenek" (czytaj recenzję)
2. Biff - "Ano"
3. Fox - "Fox box"
4. Kim Nowak - "Kim Nowak"
5. Lov - "Minus szum"
6. Niwea - "01" (czytaj recenzję)
7. Pablopavo - "Telehon"
8. Pjus - "Life After Deaf"
9. Michał Rudaś - "Shuruvath" (czytaj recenzję)
10. Volver - "10 historii o miłości"

Zespół:

1. Audiofeels
2. Bracia
3. Grupa Operacyjna
4. IRA
5. Kim Nowak
6. Kumka Olik
7. Łąki Łan
8. Markowski & Sygitowicz
9. Muchy
10. NO!NO!NO!

Wokalista:

1. Piotr Cugowski
2. Robert Gawliński
3. Maciej Maleńczuk
4. Grzegorz Markowski
5. Tomek Makowiecki
6. Muniek
7. Janusz Radek
8. Michał Rudaś
9. Stanisław Soyka
10. Stachursky

Wokalistka:

1. Kasia Cerekwicka
2. Agnieszka Chylińska
3. Kayah
4. Ewa Farna
5. Kasia Kowalska
6. Natalia Kukulska
7. Anita Lipnicka
8. Marika
9. Magda Wójcik
10. Ania Wyszkoni.

Źródło informacji: INTERIA.PL

więcej o:
11 września,
Ira,
Opole,
robert,
markowski,
Kayah,
chylińska,
Agnieszka Chylińska,
nominowani,
superjedynki

Skomentuj artykuł:

Wasze komentarze (55)

Dodaj komentarz

~meloman -

Nominacje sięgają dna jak nasza gospodarka, no może poza "Rysowane Tobie" A. Piasecznego, piosenka która praktycznie była już wydana i znana od 31.03.2009 roku2009 roku...

~DEBEŚCIAK -

Myślę że Grupie Operacyjnej należy ta się ta Nagroda ^ _ ^

~Jotel -

Rysowane Tobie -Piasecznego to moim zdaniem największy hit zeszłego i obecnego sezonu.

~Miles -

KIM NOWAK !!! NIECH ŻYJE NAM !!!!!

~Pepe -

Jak to śpiewał Junior Stress *Polskie reggae żyje za jego sprawą, sam jest historią mistrz Pablopavo* moim zdaniem jest to król polskiego reggae i życzę wygranej. respect dla niego.

~TOM -

najlepszy !

~; D -

inne oblicze muzy, świetny zespół, czas na trochę nowości w tym naszym podgniłym, muzycznym światku.

~FAN -

Glosujcie na TRIP :)

~vjgu -

Jaka nuda... Zachecam do bojkotu..

~robert_w -

Moj wybor- ze wzgledu na sentyment do Perfectu i swietnej "Gemini" Kaski z 1994