Przejd� do g��wnej cz�ci strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

×

Treść dostępna również w wersji mobilnej
na m.interia.pl oraz w aplikacjach na iOS i Android

Śpiewający ksiądz robi furorę w internecie (cover "Hallelujah")

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej » Imponująca wersja "Hallelujah" Leonarda Cohena w wykonaniu księdza Raya Kelly'ego na ślubie w Irlandii Północnej podbija internet.
Ksiądz Ray Kelly robi furorę w internecie
Ksiądz Ray Kelly robi furorę w internecie

Zaskakujący występ Raya Kelly'ego w ciągu doby odtworzono ponad 200 tysięcy razy (po trzech dniach ma ponad 2,7 mln odsłon), a filmik stał się przebojem w mediach społecznościowych. Temat szybko podchwyciły także inne media - o śpiewającym księdzu napisał m.in. serwis BBC.

Ray Kelly zaśpiewał "Hallelujah" ze zmienionym tekstem (dopasowanym do okoliczności) podczas ślubnej ceremonii Leah i Chrisa O'Kane. Wzruszana i zaskoczona para nie potrafiła ukryć łez, a uczestnicy zgotowali mu owację.

"Ludzie stąd wiedzą, że śpiewam na ślubach, pogrzebach czy gdy mnie poproszą, ale oni nie wiedzieli. Leah pochodzi z Dublina, a Chris z Cookstown w County Tyrone" - opowiada Ray Kelly.

"W czwartek przed ślubem mieliśmy próbę i pod koniec powiedziałem, że może im zaśpiewam piosenkę podczas ceremonii. Leah się od razu zgodziła, ale myślę, że nie brała tego zbyt poważnie" - ujawnia ksiądz.

Okazuje się, że Ray Kelly występował w The All Priests Show w Dublinie, śpiewał też w Stanach Zjednoczonych, a obecnie pracuje nad swoim trzecim albumem, dzięki któremu chce zebrać pieniądze na cele charytatywne.

"Mówię, że to będzie moja ostatnia płyta, bo w tym roku mija 25 lat, od kiedy zostałem księdzem. Lubię śpiewać, ale nie chciałbym tego robić przez cały czas - kocham to, co robię jako ksiądz. Patrzę na to jako dar i jeśli go mam, to go wykorzystuję" - podkreśla.

Ksiądz Ray Kelly śpiewa "Hallelujah":

Źródło informacji: INTERIA.PL

więcej o:
ksiądz,
leonard cohen

Skomentuj artykuł:

Wasze komentarze (492)

Dodaj komentarz

~Usmiechnięty -

Co jest z wami ludzie? Czy na prawdę na każdym kroku trzeb anarzekać?? Masza jest smętna- źle, na mszy ktoś kichnął - źle, na mszy ładnie zaśpiewał i tchnął życie we wszystkich wzruszając ich - ŹLE? Ktoś w komentach poniżej napisał że świat się zmienia, ma rację! Świat się zmienia. Kiedyś tylko papież dawał zgodę na koronację, czy nadal powinien wyrażać zgode na prezydenturę? oczywiście że nie! Świat się zmienia, wniebowzięcie przecież jest radością, zmartwychwstanie to radość, zawarcie związku małzeńskiego też jest radością! Co się dzieje do cholery że jesteście tace zmęczeni i zniesmaczeni otaczającym was szczęściem? Czy to że ktoś się uśmiecha jest powodem do krytyki? Żal mi takich ludzi którzy chodzą do kościoła by się dołować! Czemu nie możemy w kościele się radować? A msze dla dzieci? Na Warszawskim gocławiu jak się odbywają msze to tętnią radością a Proboszcz jest "ludzkim człowiekiem". Nie wierzę w to by ktoś miał pretensję że ktoś się uśmiechnął czy zaśmiał w kościele. Trochę uśmiechu ludzie, bo zgnuśniejecie we własnych żalach!!!!

~historyk -

śpiewanie takich wesołych piosenek na Mszy Świętej jest zakazane. Dokonał poważnego nadużycia i złamał kilka przepisów m. in. soborową Konstytucję o Świętej Liturgii. Do tego konstytucja ta zakazuje puszczania muzyki z płyt itp., muzyka w kościele ma być grana. No i jeszcze śmiechy na koniec... dziękuję za taką Mszę i Kościół.

~ja -

totalne beztalencie - wiocha

~kodi -

Moze kiedys unas beda tak fajni ksieza.

~romantyczka -

Cudo, jeszcze raz cudo, gratuluję,. piękny prezent dla państwa młodych

~Adamrumia -

pieknie zaspiewał ten ksiadz , brwo

~Röza... -

Cudowna piosenka ..Aglos wspanialy...

~hihi -

Ten ksiądz ogólnie lubi sobie pośpiewać :)

Załączniki:

~hihi -

Już nawet występuje w TV za zamówienia na śluby z całego świata

Załączniki:

~STEEF -

Każdy może zaśpiewać na gitarze tę wspaniałą piosenkę. Poradnik jak to zrobić z akordami i tekstem jest tutaj: link

Załączniki: