Przejd� do g��wnej cz�ci strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

×

Treść dostępna również w wersji mobilnej
na m.interia.pl oraz w aplikacjach na iOS i Android

Rubik ma nowych solistów!

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej » Po głośnym rozstaniu z agencją DUO, Piotr Rubik zdecydował się występować z oratoriami swojego autorstwa w towarzystwie nowych solistów, znanych głównie z programu "Szansa na sukces".
Piotr Rubik
Piotr Rubik /MWMedia

Przypomnijmy, że do dramatycznego rozstania Rubika z DUO doszło w połowie kwietnia. Wielu obserwatorów twierdzi, że w dużej mierze odpowiada za to Katarzyna Kanclerz, nowa menedżerka kompozytora, nazywana "żelazną damą" i "szarą eminencją" polskiej rozrywki. Wcześniej opiekowała się m.in. Mandaryną, Michałem Wiśniewskim i Dodą.

Współpracy z Rubikiem odmówili soliści występujący w oratoryjnym tryptyku "Świętokrzyska Golgota", "Tu es Petrus" i "Psałterz wrześniowy": Małgorzata Markiewicz, Joanna Słowińska, Olga Szomańska-Radwan, Przemysław Branny, Maciej Miecznikowski i Janusz Radek.

Pod koniec kwietnia Rubik wystąpił z "Tu es Petrus" w Elblągu i Olsztynie. Kompozytor pełnił wówczas także rolę wokalisty. W Olsztynie na scenie pojawiła się również młoda wokalistka Zosia Nowakowska, tegoroczna maturzystka, aktorka Teatru Muzycznego Studio Buffo.

"Myślę, że nikt kto był tego dnia na koncercie już Jej nigdy nie zapomni. Drobna blondynka o wielkim sercu i jeszcze większym głosie" - tak o swojej nowej solistce napisał Rubik na oficjalnej stronie internetowej.

Popularny kompozytor zebrał już nowy zespół w skład którego weszli także Georgina Tarasiuk (brała udział w krajowych eliminacjach do Eurowizji 2003, laureatka "Szansy na sukces", zrobiło się o niej głośno, gdy okazało się, że przebój Virgin "2 bajki" pierwotnie miał znaleźć się na jej płycie), Michał Gasz (laureat "Szansy na sukces", uczestnik opolskich "Debiutów" 2005), Grzegorz Wilk (wokalista znany z programów "Jaka to melodia" i "Szymon Majewski Show", laureat "Szansy na sukces" i "Drogi do gwiazd", aktor-solista teatru muzycznego "Capitol") i Anna Józefina Lubieniecka (laureatka "Szansy na sukces").

Ponadto występować będzie dwójka solistów ze "starego" składu: Dorota Jarema i Jacek Janiszewski.

Nowy zespół będzie można zobaczyć w niedzielę, 20 maja, we Włocławku w repertuarze "Psałterza wrześniowego".

Zobacz teledyski Piotra Rubika na stronach INTERIA.PL.

Źródło informacji: INTERIA.PL

więcej o:
ma

Piotr Rubik

Piotr Rubik
Piotr Rubik

data urodzenia: 3.09.1968

kraj: Polska

gatunek: pop


Skomentuj artykuł:

Wasze komentarze (162)

Dodaj komentarz

~wierna fanka -

poprzedni wokalisci zyskali slawe dzieki Rubikowi, a teraz niech robia co chca....... nowi wokalisci spodobali mi sie jeszcze bardziej

~Paweł -

Pan Piotr przeszedł długą a zarazem trudną drogę po prostu oddał się muzyce, kompozycji a teraz my spijamy to co stworzył. Jest to wyjątkowa, mądra, porywająca ducha muzyka z góry dziękuje za to bo mamy co słuchać wartościowego : ) Aby tak dalej

~Kazek -

Moja corka w tym roku konczy Akademie Muzyczna w Czestochowie,czesto spiewa w chorze pana Rubika. Pytam tych durni zazdrosnych, czy tam moze przyjsc przecietny duren jak do polityki i zaspiewac. Krotko tu musisz byc wyjatkowym a nie debilem piszacym idiotyzmy.

~Kinia;) -

Agencja DuO bez Rubika sobie nie poradzi..i soliści też.. bo przecież to dzięki niemu zabłysnęli oni na polskiej scenie ..;] A teraz świat ich wogÓle nie bedzie oglądał ;p i doOobrze im tak :D Rubik da rade zawsze..bo jest zdolny a zdolni ludzie potrafią sobie radzic ;)

~PISS -

KTO TO JEST RUBIK???LUB CO TO???

~tazz -

Ludzie co wy piszecie. On jest geniuszem, ale poczuł kase. Odeszedł od niego chór bo oni tez chcieli wiecej kasy. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi i kase

~Wiki -

Świetnie że Rubik skomletował nowy zespół. SZkoda tylko że nie koncertuje w okolicy Jarocina - wolała bym jego muzyke niz jakiś festiwal rockowy ale oczywiściwe włodarze naszego miasta nie zaprosza wybitnych muzyków tylko jakis szrpidrutów!!!!

~uzi -

Górniaczce podsunął pomysł z hymnem Adam Sztaba. A nowi wokaliści śpiewają wcale nie gorzej od poprzedników.

~Normalni -

on jest sukcesem mercedesem aniołem -no w koncy macha rękami i odgania a kysz a kysz to robię ja a on zwołuje wojuje z kim Z PANEM BOGIEM ale czy on zdaje sobie sprawę z tego ,że nic z tego

~tedi -

z Rubika taki kompozytor jak zemnie wokalista