Przejd� do g��wnej cz�ci strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

×

Treść dostępna również w wersji mobilnej
na m.interia.pl oraz w aplikacjach na iOS i Android

Przebój Roku 2006: Kto wygrał?

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej » Zaskoczenia chyba nie ma - w wielkim plebiscycie radia RMF FM i portalu INTERIA.PL na "Przebój Roku 2006" zwyciężył "Psalm dla Ciebie", w wykonaniu Małgorzaty Markiewicz, Janusza Radka i Piotra Rubika!
Piotr Rubik - fot. Piotr Grzybowski
Piotr Rubik - fot. Piotr Grzybowski /Agencja SE/East News

Kompozytor Piotr Rubik to ostatnio jeden z najpopularniejszych muzyków w Polsce. Sławę przyniósł mu tryptyk oratoryjny tworzony przez "Świętokrzyską Golgotę", "Tu es Petrus" i "Psałterz Wrześniowy". Największy sukces odniosły przede wszystkim te dwa ostatnie oratoria z przebojami - odpowiednio "Niech mówią, że to nie jest miłość" i właśnie "Psalm dla Ciebie".

Wystarczy przypomnieć, że muzyka z "Psałterzem Wrześniowym" od początku listopada znajduje się na 1. miejscu najczęściej kupowanych płyt w naszym kraju.

W naszym plebiscycie za "Psalmem dla Ciebie" znalazła się balladowa kompozycja "Nine Million Bicycles", śpiewana przez Katie Melua. Ta jazzująca wokalistka mająca gruzińskie korzenie, podbiła serca słuchaczy w Polsce. Warto dodać, że 6. miejsce zajęła druga piosenka Katie, "Spider's Web".

Czołową trójkę uzupełnia utwór "Sacrum", w wykonaniu trójki wykonawców: Mezo, Tabb i Kasia Wilk.

Przypomnijmy, że przez miesiąc 100 nominowanych piosenek prezentowanych było na antenie RMF FM, a na naszej specjalnej stronie internetowej "Przebój Roku 2006" oglądać można było teledyski do niemal wszystkich utworów. Głosowanie odbywało się za pomocą kartek pocztowych oraz formularza na wspomnianej stronie "Przebój Roku 2006".

Choć wśród nominowanych dominowały zagraniczne przeboje, w pierwszej dziesiątce plebiscytu przeważają polskie piosenki. Imponować może wynik do niedawna niemal nieznanej Gosi Andrzejewicz, która w krótkim czasie stała się gwiazdą.

Gosia - razem z Amerykanką Pink - miała najwięcej, bo aż trzy nominacje. I wszystkie trzy piosenki młodej wokalistki znalazły się w Top 20. Najwyżej dotarł utwór "Trochę ciepła" - na 7. miejsce. "Słowa" znalazły się na 13., a "Pozwól żyć" na 17. pozycji. Z kolei najwyżej notowana piosenka wspomnianej Pink - "U&U'R Hand" - zamyka pierwszą 50.

Przypomnijmy, że wśród uczestników konkursu na "Przebój Roku 2006" rozlosowaliśmy 50 cennych nagród. Wśród nich były zestawy kina domowego, iPody oraz płyty CD.

Czołową 50. mogliście usłyszeć w poniedziałek, 1 stycznia 2007 roku, na antenie Radia RMF FM, w specjalnej audycji Darka Maciborka.

A oto pierwsza dwudziestka plebiscytu na "Przebój roku 2006":

1. Małgorzata Markiewicz, Janusz Radek i Piotr Rubik - "Psalm dla Ciebie"
2. Katie Melua - "Nine Million Bicycles"
3. Mezo, Tabb i Kasia Wilk - "Sacrum"
4. Andrzej Piaseczny - "...i jeszcze"
5. Bob Sinclar - "Love Generation"
6. Katie Melua - "Spider's Web"
7. Gosia Andrzejewicz - "Trochę ciepła"
8. Madonna - "Sorry"
9. Monika Brodka - "Znam cię na pamięć"
10. Wilki - "Na zawsze i na wieczność"
11. Arash - "Arash"
12. Freddie Mercury - "Love Kills 2006"
13. Gosia Andrzejewicz - "Słowa"
14. Mattafix - "Big City Life"
15. Kasia Cerekwicka - "Na kolana"
16. Stachursky - "Z każdym Twym oddechem"
17. Gosia Andrzejewicz - "Pozwól żyć"
18. ATB - "Let You Go"
19. Myslovitz - "Mieć czy być"
20. Andrea - "Time To Pray".

Zobacz oficjalną stronę plebiscytu na "Przebój Roku 2006"! Tam znajdziesz laureatów nagród, szczegółowe wyniki plebiscytu oraz teledyski do większości nominowanych piosenek!

Źródło informacji: INTERIA.PL

więcej o:
Fm,
Piotr Rubik,
RMF FM,
RMF,
kto,
przebój

Skomentuj artykuł:

Wasze komentarze (351)

Dodaj komentarz

~obiektywna -

Mdli od Waszych komentarzy! Facet pokonał 49 innych utworów więc ktoś musiał na niego głosować. Nie jestem fanką Rubika, ale rzeczywistość jest taka, że jest uwielbianym. Wasze negatywne komentarze świadczą jedynie o Waszej złośliwości, braku obiektywizmu i po prostu głupocie!!

~Justynka -

Nie wyobrażam sobie życia bez jego muzyki!nie głosowałam ale codziennie wzrasta w moim sercu ze zdwojoną siłą,bo w tym pomaga mi Miłosz-moja miłość:)Rubik i załoga są THE BEST!

~januzs -

A ja też wygrałem, co prawda tylko ipoda, ale i tak się cieszę. Moja propozycja znalazła się w pierwszej pięćdziesiątce:)

~mikołaj i jego mama -

Rubiczek i jego chórek górą!!!!! robią naprawdę dobrą muże i tak trzymac!!

~Martyna z Gostynina -

Powinna wygrać Doda lub piosenka Sacrum !!!!!!!!!!!! Doda ma wsobie to coś co pszyciąga ludzi jak magnez myślę że będzie długo się trzymała sceny i niepuści choć bym niewiem co Doda ma silny charakter i niezrezygnuje dopóki niebędzie znudzona :)

~lena -

odlotowa muza -więcej takiej czadowej muzy

~ANTY-doda -

Ale przynajmniej dody nie ma w tym spisie przebojow, jak milo :D I niechaj bedzie tak po dni kres ;)

~lukas -

KRAKÓW

~ANTY -

Radio Melodyjka Fakty to najbardziej bezgustne i schlebiające gustom radio.Jak czasami przez przypadek gdzieś słysze to radio to mnie mdłości dopadają! Już wole patrzeć na eurowizje niż słuchać eremefu! A Rubik to powinien przygrywać OAZIE na wsi.

~asia -

jaki kraj takie przeboje:/