Przejd� do g��wnej cz�ci strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

×

Treść dostępna również w wersji mobilnej
na m.interia.pl oraz w aplikacjach na iOS i Android

Piaseczny i Krajewski na Święta. Platynowy sukces

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej » W pierwszym dniu sprzedaży "Zimowe piosenki" Andrzeja Piasecznego i Seweryna Krajewskiego osiągnęły status platyny (30 tys. egzemplarzy).
Andrzej Piaseczny i Seweryn Krajewski: Kolejny sukces
Andrzej Piaseczny i Seweryn Krajewski: Kolejny sukces /Sony Music

W 2009 roku Andrzej Piaseczny i Seweryn Krajewski nagrali razem "Spis rzeczy ulubionych", który odniósł wielki sukces (ponad 80. tys. sprzedanych egzemplarzy, podwójna platyna). Kilka miesięcy później pojawił się koncertowy album "Na przekór nowym czasom - live" (podwójna platyna). Z kolei w styczniu tego roku ukazała się płyta "To co dobre" Piasecznego (też już platynowa), na którą połowę piosenek skomponował Krajewski.

"My po prostu lubimy ładne melodie" - wyjaśnia tajemnicę sukcesu duetu Andrzej Piaseczny.

"Naszym atutem jest też zbieżność charakterów, to że nam się łatwo razem pracuje. Skoro nasze piosenki nie rodzą się w bólach, ale są owocem radości tworzenia, to ta radość bardzo dobrze przekłada się na ludzi, którzy chcą nas słuchać" - dodaje piosenkarz.

Wszystko na to wskazuje, że te "ładne melodie" znów polubili słuchacze. "Taka sytuacja nie zdarzyła się jeszcze w tym roku w polskiej fonografii" - chwali się wytwórnia po zdobyciu platyny w pierwszym dniu sprzedaży.

Piaseczny i Krajewski tym razem do współpracy zaprosili jeszcze Mateusza Pospieszalskiego, muzyka Voo Voo, kompozytora, mulitiinstrumentalistę i aranżera. Jego wkład w "Zimowe piosenki" to koronkowa oprawa piosenek Seweryna i Andrzeja.

"Mateusz jest silną osobowością i odcisnął na tym materiale wyraźne piętno. To bardzo pomysłowy człowiek i fajnie podejmowało się z nim dyskusję na gruncie muzycznym" - chwali sobie tę współpracę Andrzej Piaseczny.

Dodajmy, że całej płyty możecie posłuchać na stronach INTERIA.PL - kliknij!

Zobacz teledyski Andrzeja Piasecznego na stronach INTERIA.PL!

Źródło informacji: INTERIA.PL

więcej o:
Krajewscy,
na,
Andrzej Piaseczny,
Seweryn Krajewski,
nowa płyta,
platynowa płyta

Seweryn Krajewski

Seweryn Krajewski
Seweryn Krajewski

data urodzenia: 3.01.1947

kraj: Polska

gatunek: pop


Skomentuj artykuł:

Wasze komentarze (24)

Dodaj komentarz

~R. -

A teraz fundamentalne pytanie. Czy w pierwszym dniu sprzedaży ludzie kupili 30 tys. płyt czy po prostu sklepy zamówiły taką ilość? A to jest bardzo duża różnica. Wg mnie to drugie. I też nie rozumiem czemu jakiś artysta często dostaje złotą czy platynową płytę nie za faktyczną sprzedaż danej cd tylko za zamówienia sklepów muzycznych. Dla mnie bezsens.

~zenek -

żenada 30 tys. czyli w skali Polski 2 większe wsie kupiły plytę. badziewie

~bart -

Co niektórzy to mają problemy związane z tym że komuś sie udaję a mi nie!!! i jest najgorszy postokroć. Wsółczuje tej nienawiści ludzkiej. A prawda jest taka czy ktoś lubi czy nie lubi to i Andrzej i Pan Seweryn mają w sobie to coś o którzy inni nawet nie mogą pomarzyc... Dzięki takim ludzią jak oni świat staje się piekniejszy, przy tym hłamstwie jakie jest:)

~Agata -

To było do przewidzenia. Idealny duet. Wielkie gratulacje i ukłony do obu Panów

~po przesłuchaniu -

Nie przepadam za twórczością żadnego z tych panów, ale, po przesłuchaniu fragmentów, muszę stwierdzić, ze akurat te piosenki mają specyficzny, zimowo-świąteczny klimat.

~grylogiczne.pl -

Nigdy nie lubiałem głosu i piosenek Piasecznego. Dziwię się, tak znakomity artysta Seweryn Krajewski współpracuje z Piaskiem.

~:P -

prawda jest taka że gdyby nie Krajewski, Piasek byłby nikim, siedzialby dalej w zapomnieniu....bo jego"inwencja" twórcza juz dawno minela.

~EXPERT -

ŻAŁOSNY TEN PIASEK.PRZECIEŻ TEGO NIE DA SIĘ SŁUCHAĆ.NA PEWNO SAMI WYKUPILI SOBIE TE PŁYTY .KRAJEWSKIEGO MOŻNA POSŁUCHAĆ . PIASEK MYŚLI ŻE JEST GWIAZDĄ ALE KTOŚ GO POSUWA NA GÓRNĄ PÓŁKĘ W HIERARCHI NASZEJ MARNEJ FONOGRAFI. BITWE NA GŁOSY TEŻ WYGRAŁ NIESŁUSZNIE.MUSI MIEĆ PAJAC NIEZŁE PLECY. TO JEGO STĘKANIE JEST NIE PODOBNE DO NICZEGO A NA PEWNO NIE DO ŚPIEWANIA.

~samiec alfa -

piasek to zenada...krajewski-klasa

~KRYSTYNA -

BARDZO LUBIE KRAJEWSKIEGO I PIASECZNEGO SA SWIETNI BRAWO DLA NICH