Przejd� do g��wnej cz�ci strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

×

Treść dostępna również w wersji mobilnej
na m.interia.pl oraz w aplikacjach na iOS i Android

Michał Wiśniewski: Płyta Ich Troje jak niechciana ciąża

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej » 20 lutego ukaże się zapowiadana już przez nas solowa płyta Michała Wiśniewskiego do wierszy Andrzeja Wawrzyniaka. Lider Ich Troje na ten rok szykuje też album Ich Troje, prawdopodobnie ostatni.
Michał Wiśniewski zapowiada dwie nowe płyty - fot. Michał Wargin
Michał Wiśniewski zapowiada dwie nowe płyty - fot. Michał Wargin /East News

Solowy album Wiśniewski nosić będzie tytuł "Sweterek Część 1 czyli 13 Postulatów w Sprawie Rzeczywistości".

Przepraszamy, nie udało się załadować odtwarzacza. Musisz odwiedzić stronę Adobe aby pobrać Flash Player

"13 utworów, które zmieniają absolutnie moje podejście do rzeczywistości a tym samym do świata. Dwóch zupełnie innych od siebie i całkiem różniących się od siebie ludzi śpiewa o jw. czyli rzeczywistości" - zapowiada czerwonowłosy wokalista na swoim blogu.

Na początku stycznia w Gdańsku nakręcono teledyski do płyty "Sweterek" - do piosenek "Panie Stańczyk" i "Jaki pan, taki kram". Za kamerą stanął Yach Paszkiewicz, zwany ojcem polskiego wideoklipu, twórca festiwalu teledysków Yach Film.

"Wiśniewski sam zwrócił się do mnie. Powiedział, że skoro pod względem muzycznym ta płyta jest zupełnie inna niż jego poprzednie dokonania, chciałby, żeby pochodzącym z niej piosenkom towarzyszyły zupełnie inne niż dotąd wideoklipy" - mówi w trójmiejskim dodatku "Gazety Wyborczej" Paszkiewicz.

Posłuchaj zapowiedzi płyty "Sweterek":


Wiśniewski liczy na to, że po premierze "Sweterka" nastąpi część druga tego projektu. Zanim jednak do tego dojdzie, to na początku czerwca ma się ukazać kolejna płyta Ich Troje, zawierająca piosenki napisane przez kompozytorów, którzy już wcześniej współpracowali z wokalistą: Jacek Łągwa (Ich Troje), Adam Wajs (Ich Dwoje), Andre Franke (eurowizyjna piosenka "Keine Grenzen"), Harald Reitinger ("Jutro będzie lepszy dzień" i wszystkie płyty Mandaryny) i Igor Jaszczuk (projekt Violetta Villas & Michał Wiśniewski). Mają pojawić się także trzy covery niemieckie.

"Płyta Ich Troje rodzi się w bólach. Czasami mam wrażenie, że to taka niechciana ciąża. Niechciana ponieważ to dla tego zespołu być albo nie być ... Bardzo ważna płyta. Skompletowałem ją, poniosę za nią pełną odpowiedzialność i pierwszy raz w historii tego zespołu powiem, że to zdecydowanie najlepsza nasza płyta. Kosztowała mnie bardzo dużo zaangażowania ale wierzę, że przypadnie do gustu szczególnie tym, którzy pamiętają tego zespołu ... początki. Warto poczekać..." - mówi Michał Wiśniewski.

"'Pierwiastek z Dziewięciu' będzie jak na razie ostatnią płytą zespołu chyba, że kiedyś Jacka natchnie i znów powstanie w pełni autorski album duetu Łągwa-Wiśniewski" - podkreśla lider Ich Troje.

Czytaj także:

Nikt nie chce Michała Wiśniewskiego?

Zobacz teledyski Ich Troje na stronach INTERIA.PL!

Źródło informacji: INTERIA.PL

więcej o:
niechciana ciąża,
Michał Wiśniewski,
Ich Troje,
płyty

Skomentuj artykuł:

Wasze komentarze (104)

Dodaj komentarz

~Chrius -

Ale chala Michal zajmij sie sprzedawaniem warzyw na bazarku albo otworz zielerniak na jakims warzawskim osiedlu bo talenu do spiewania to ty nie masz i nie miales

~Tomek -

A co mnie ten świr obchodzi?

~sss -

facet jest jakiś, a piosenka dobra

~ja -

beznadziejna piosenka

~GUCIO Z KRAKOWA -

BRAWO MICHAŁ SUPER !

~kłonica xaviery -

Tercet , pasztetowa kaszanka i onych troje. Wszystko na czasie i w realu

~KOTLET -

SPOKO GOŚĆ KAŻDY MA SWÓJ GUST NIE WSZYSCY MUSZA GO KOCHAĆ ALE KAŻDY MA PRAWO WYBORU I UBLIŻANIE KOGOŚ KOGO SIE NIE ZNA JEST NIE NA MIEJSCU

~Una -

Piosenka niezla, dobra muzyka i slowa, ale wokalnie Michal nie daje rady.

~uhaha -

Który ogród zoologiczny sprzatali ? Jakieś dziwolągi pouciekały. Papugi czy cóś.

~fanka Ich Troje za dzieciaka (tylko z M. Famme oraz J. Majkowska) -

dla mnie to bardzo Maleńczuka przypomina, a mino, iż nie przepadam za P. Maćkiem to Michał ma daleko żeby taki klimacik utworzyć.