Przejd� do g��wnej cz�ci strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

×

Treść dostępna również w wersji mobilnej
na m.interia.pl oraz w aplikacjach na iOS i Android

Mafia: Zakończmy to

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej » W połowie października ukaże się szósta płyta nieco już zapomnianej grupy Mafia, z którą pierwsze wielkie sukcesy odnosił Andrzej Piaseczny.
Obecnym wokalistą Mafii jest Roman Słomka
Obecnym wokalistą Mafii jest Roman Słomka /Oficjalna strona zespołu

Kielecka formacja przeszła kilkakrotne zmiany składu, w tym także za mikrofonem. Po Andrzeju Piasecznym śpiewali m.in. Andrzej Majewski i Bartek Król (finalista "Idola"). Obecnie wokalistą jest Roman Słomka.

Liderem Mafii jest klawiszowiec i współzałożyciel zespołu Tomasz Joseph Bracichowicz. Towarzyszą mu Paweł "Porek" Poros (gitara), Kuba Kusiński (perkusja) i Tomasz Murawski (bas).

Na szóstej płycie Mafii znajdzie się 10 premierowych utworów i dwa znane z wcześniejszych wydawnictw, ale w nowych wersjach.

"Pomysł ten wynika z chęci symbolicznego podsumowania 20-letniej działalności zespołu" - czytamy na oficjalnej stronie zespołu.

W listopadzie w radiowym studio im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie odbędzie się specjalny jubileuszowy koncert zespołu.

Za muzykę na nowej płycie odpowiadali Bracichowicz i Poros, z kolei tekst napisał Tomasz Kordeusz. Produkcją zajęli się Bracichowicz i Marcin Limek (pracował z m.in. grupą Ira).

1 lipca pojawi się pierwszy singel promujący płytę o przewrotnym tytule "Zakończmy to". Wtedy też pojawi się nakręcony w Kielcach teledysk do tego utworu.

Źródło informacji: INTERIA.PL

więcej o:
Andrzej,
mafia,
nowa płyta,
piosenka

Mafia

Mafia
Mafia

kraj: Polska

gatunek: pop


Skomentuj artykuł:

Wasze komentarze (5)

Dodaj komentarz

~ciotka elka -

romus tak trzymaj, pozdrawiam

~Anka fanka -

A ja z tego co słyszę i widzę to ten nowy utwór nie odbiega poziomem od tego co Mafia robiła z Piaskiem. Wokal super! Zresztą zobaczcie sami. link

Załączniki:

~Stary Mafioso -

Odkąd odszedł Piasek chłopaki niestety nie mogą się pozbierać. Prawdziwa MAFIA to Piasek, Banan, Dzidek, Joseph, Pablo i Korba. Ale niestety te czasy już nie wrócą. Pozdrawiam fanów starej dobrej MAFII.

~LOL -

Varius Manx, Brathanki, Blue Cafe, Łzy, a teraz Mafia. W ŻADNYM kraju nie widziałem żeby tak często formacja zmieniała skład. Co to jest?