Przejd� do g��wnej cz�ci strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

×

Treść dostępna również w wersji mobilnej
na m.interia.pl oraz w aplikacjach na iOS i Android

Jest za dobry na "The Voice"?

Autor informacji: Artur Wróblewski

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej » "Talent na miarę światową" - tymi słowami Patrycja Markowska skomentowała zdumiewający występ Michała Sobierajskiego w "The Voice Of Poland". Czy 19-latek to największe objawienie, z jakim mieliśmy do czynienia w telewizyjnych konkursach wokalnych w Polsce?
Michał Sobierajski w "The Voice Of Poland"
Michał Sobierajski w "The Voice Of Poland"

Osiągnięcia nastolatka z Poznania budzą szacunek. Obdarzony słuchem absolutnym student Wydziału Kompozycji i Aranżacji Jazzowej w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach ma na koncie sporo nagród i stypendiów, także zagranicznych. Zainteresowanych szczegółami zapraszamy na Facebook Michała Sobierajskiego, bo przytaczanie wszystkich wyróżnień zajęłoby kilka akapitów.

O tym, jak utalentowanym i obdarzonym wyobraźnią muzykiem jest Michał Sobierajski, można się przekonać, przeglądając bloga uczestnika "The Voice Of Poland", na którym 19-latek oferuje swoje muzyczne "usługi".

"Zaaranżuję KAŻDY rodzaj muzyki, na KAŻDY skład, w KAŻDEJ tonacji, w KAŻDYM tempie. Nie, nie żartuję. Naprawdę to potrafię. Moje aranżacje charakteryzują się ogromnym profesjonalizmem, choć może niekoniecznie łatwością wykonania" - przekonuje z pewnością graniczącą z wyniosłością, odsyłając do swoich aranży umieszczonych w serwisie You Tube.

Tam też znajdziemy utwory skomponowane przez Michała. Jeden z nich mogliśmy zresztą usłyszeć podczas "The Voice Of Poland" i trzeba przyznać, że kompozycja "Society" zrobiła na jurorach i widzach spore wrażenie. Ale to nie jest jego jedyny utwór.

Michał Sobierajski "Nic dwa razy" do słów Wisławy Szymborskiej

W trakcie "The Voice Of Poland" telewidzowie zobaczyli twarz Michała Sobierajskiego dopiero po wykonaniu przez muzyka utworu "You Are The Sunshine of My Life" z repertuaru Steviego Wondera. Czy byli zaskoczeni niepozornym wyglądem 19-latka? Chyba nie mieli na to czasu, dochodząc do siebie po wyśmienitym występie. Występie, w trakcie którego Michał nie tylko śpiewał, ale również grał na fortepianie zaaranżowaną przez siebie, kameralną wersje klasyka amerykańskiego wokalisty.

"Szok, co?" - to były pierwsze słowa Patrycji Markowskiej do pozostałych jurorów po zakończeniu występu Michała. Później z obrotowych foteli w stronę 19-latka padły słowa jak najbardziej zasłużonych pochwał, a także... "Moje słoneczko, koteczku" z ust Justyny Steczkowskiej. Pomiędzy jurorami doszło do prawdziwej licytacji - każdy z nich chciał mieć Michała w swoim zespole. Nic w tym dziwnego.

Michał Sobierajski w "The Voice Of Poland"

19-latek, przepraszając pozostałych jurorów "The Voice Of Poland", oświadczył, że przyszedł do tego programu dla "pani Justyny Steczkowskiej". "To będzie ogromny zaszczyt dla mnie być w pani drużynie" - dodał skromnie. "Dziękuję ci, słońce. Jesteś taki wspaniały, będziesz moim skarbem" - słodziła Michałowi artystka.

"Tak naprawdę, to wybór trenera był bardzo trudny. Wybrałem jednak Justynę Steczkowską, bo jest i będzie zawsze dla mnie ogromnym autorytetem. Ma niesamowity, wspaniały głos (a o ten 'VOICE' przecież tu chodzi) i ogromne obycie ze sceną, co także jest ważne. Myślę, że dzięki tej współpracy wiele się jeszcze nauczę" - napisał później na Facebooku, pokazując nie tylko skromność, ale też zapał do pracy i chęć bycia jeszcze lepszym.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko trzymać kciuki za dalszy rozwój kariery Michała Sobierajskiego, którego talent już po jednym występie wydaje się zbyt duży jak na standardy weekendowych telewizyjnych konkursów wokalnych.

Źródło informacji: INTERIA.PL

więcej o:
19-latek,
Patrycja Markowska,
Michał Sobierajski,
The Voice Of Poland,
"The Voice of Poland",
'The Voice of Poland',
"The Voice of Poland",
The Voice,
Justyna Steczkowska,
na

Skomentuj artykuł:

Wasze komentarze (86)

Dodaj komentarz

~Zosia -

To jest geniusz muzyczny. Ma dopiero 19 lat a sam komponuje, pisze teksty, gra na pianinie i jeszcze sam aranżuje swoje utwory. Zobaczcie na you tube. Oby dali mu szanse na karierę w Polsce.

~LOKA -

piękny głos zbliżony do wokalisty BRUNO MARS życzę wygranej

~USatejczyk -

czytam i....muzycznie ten chłopak jest dobry ...słuch ok...stara sie swój styl ..ale......brak głosu...musiałby nadrobić wspaniałym przebojem ...ten mankament w Polsce jest nagminny ...brak głosu..śpiewa każdy kto ma słuch..i mikrofon.

~Owszem ale ??!!! -

owszem zdolny chl.!! A;le czy nie przeceniono az za nadto !!! Wyglada jakby juz tendencyjnie zawczasu podejmiwali decyzje ,zanim cos napr sie działo w sferze muz i czysto wokal.Głos przecietny Intonacyjne równiez jakby sie zaciskał w gornych rejestr.Fakturalnie komp jekby nie chciały sie rozwinac ,a wciaz trzymajace sie tego samego motywu i linii melod.Niekiedy niespodziewanie jakby bez potrzeby i konsekwencji pojawiajajace sie nowe zwroty !!! nie dejące swierzosci i polotu .To jakby podszukiwanie ,sxperyment...na zamysle muzycznym,,, W sumie to zadna rewelacja ani wolalna,ani kompozycyj,.Dobre !! troche wiecej niz przecietne !! przynajmniej na tym mater muz co zaprezentował !! A juz nie rozumie szanownego jurii co tak w zapedzie popadali w zachwyt ,az sztuczny !!!

~Oglądam. -

Witam. Wszyscy co go krytykują to pewnie słuchają muzykę na swój słaby poziom muzyczny. Przecież on swoim wejściem i inteligencją oraz głosem i kompozycją własną pokazał co potrafi za cudne akordy poszukiwać oraz jak grają jego sprawne rączki. A wygląda bardzo dobrze - jak szwedzki muzyk, a nie polski. Życzę mu wszystkiego dobrego w dalszej drodze w programie oraz wyboru utworów do jakich on jest stworzony - byle by nie dawał mu program jakiś szybkich piosenek z szybkim tekstem co do niego nie będzie zupełnie pasowało stylistycznie.

~Zosia -

Miał tylko 14 lat jak napisał muzykę i wykonał "Nic dwa razy"???!!! Genialna kompozycja i wykonanie!!!

~m.w. -

Nie kwestionuję jego wirtuozerii gry na fortepianie, ni świetnych aranżacji których jest autorem (a przecież ma dopiero 19 lat) Lecz może mi słoń na ucho nadepnął, ale usłyszałem zbyt wiele fałszywych nutek w jego śpiewaniu. Do tego ma kiepściutki głosik. Takie są moje wrażenia i oczywiście mogę się mylić - nie jestem fachowcem. Nie przyczepiam się do niego, bo nie jestem hejterem. Ot, tak to słyszę.

~kolo -

Nie chcę sie czepiać,ale gostek ma wadę wymowy- i tyle w temacie:profesjonalizm.

~gwa -

wspaniały występ, głos podobny barwą do steve wondera, a najważniejsze że chłopak umie nie tylko śpiewać ale potrafi tworzyć własną muzykę!!!! co pokazał w programie, świetny utwór, świetnie zaśpiewane. reszta wyuczona jednego utworu na pamięć, to wykony karaoke, on prawdziwy talent.

~M. -

Dobry jest