Przejd� do g��wnej cz�ci strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

×

Treść dostępna również w wersji mobilnej
na m.interia.pl oraz w aplikacjach na iOS i Android

Donatan i Cleo szykują angielską wersję "My Słowianie"

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej » Sukces przeboju "My Słowianie" Donatana i Cleo (ponad 23 mln odtworzeń teledysku w ciągu miesiąca) sprawił, że utworem zainteresowano się poza Polską.
Donatan i Cleo szykują angielską wersję "My Słowianie"
Donatan i Cleo szykują angielską wersję "My Słowianie" /AKPA

"Zachodni rynek wychodzi do nas. To jest o tyle przyjemniejsze, że ich ciekawi to, co my możemy powiedzieć o Słowianach. Pokażemy im, że faktycznie jest na czym zawiesić ucho i oko - powiedział Donatan ekipie "Dzień Dobry TVN", która odwiedziła go w studiu w Krakowie.

Hiphopowy producent ujawnił, że wraz z Cleo przygotowuje teraz angielską wersję "My Słowianie".

Co piszczy w słowiańskiej trawie?:

Dzień Dobry TVN/x-news

"Teraz zrobiliśmy tekst po angielsku, żeby mogli się dowiedzieć, co piszczy w słowiańskiej trawie. Dla nich to jest masakra egzotyczne, bo ten utwór to jest folk/r'n'b" - mówi Donatan.

Śpiewająca w utworze "My Słowianie" Joanna "Cleo" Klepko wyjaśnia ze śmiechem: "Łączymy nasze rodzime brzmienie z czymś zachodnim i dzięki temu wychodzą takie rodzyneczki".

Hiphopowy producent zdradził, że wraz z Cleo otrzymali propozycję wydania ich wspólnej płyty w Stanach Zjednoczonych. Nie chciał jednak ujawniać szczegółów.

"Przemawiają do nich liczby i to, że jest to charakterystyczne. Dzisiaj w muzyce wygrywa to, co jest bardziej charakterystyczne" - podkreślił.

Donatan: Dostaliśmy propozycję ze Stanów:

Dzień Dobry TVN/x-news

Cleo i Donatan spotkali się wiosną tego roku. Producent, zachwycony warunkami głosowymi wokalistki, z miejsca zaprosił ją do studia. Już pierwsze próbki wspólnych nagrań, opublikowane przez Donatana w sieci tuż przed wakacjami zwiastowały sensację.

Wyprodukowana przez Donatana piosenka "My Słowianie", łącząca elementy ludowej przyśpiewki z nowoczesnymi brzmieniami hiphopowymi, swoją premierę miała na początku listopada i z miejsca stała się przebojem. W ciągu miesiąca klip odtworzono ponad 23 mln razy! Popularność piosenki przeszła najśmielsze oczekiwania zarówno Donatana, jak i Cleo.

Zobacz teledysk "My Słowianie":

Sprawdź tekst piosenki w serwisie Teksciory.pl!

Czytaj także:

Cleo od "My słowianie": Było mi ciężko

Kolejny przebój Donatana (klip "My Słowianie")

Źródło informacji: INTERIA.PL

więcej o:
23,
Donatan,
Cleo,
Donatan i Cleo,
My Słowianie

Donatan

Donatan
Donatan

nazwisko: Witold Czamara

kraj: Polska

gatunek: hip-hop


Skomentuj artykuł:

Wasze komentarze (253)

Dodaj komentarz

~kajek -

wszystko super, fajnie...Donatan z domieszką folkloryzmu, NIE FOLKLORU chce promować powrót do korzeni, do naszej słowiańskości. Warto rozgraniczać te dwa pojęcia. A jeśli już zajmuje sie folkloryzmem i promocją Polski, to mógłby to przynajmniej robić dobrze, bo ani stroje nie są poprawnie dobrane (kto w dawnych czasach pokazywał cycki ????) ani harmonia, bo przecież używano heligonki. słaba promocja Polski, oj słaba

~Nana -

Nie to, że coś... Ale ile razy można występować w tym samym ubraniu? Ja rozumiem, fajne połączenie i wg. Nic do tego nie mam. Ale mogła by już się jakoś inaczej ubrać :)

~WW -

Podobno Rosjanie i Białorusini, o dziwo, w większości nie rozumieją tego tekstu. Nie wiem, może ci niekumaci i niewykształceni? Chodzi o dokładne rozumienie, bo o czym to, kumają. Może Donatan zrobiłby dla nich oficjalną wersję z napisami? Dobry przekład na rosyjski jest w sieci od ponad miesiąca, na stronach u Białorusinów czy Rosjan. Choć "wódeczka" przetłumaczyli jako "wodka" a chyba funkcjonuje rosyjskie słówko "wodoczka" - czyli to samo, co u nas.

~priap -

Świetny klip. Może on da wreszcie Polakom "kopa" aby pozbyli się kompleksu niższości wobec Europy i Świata. Zawsze byłem zdania że sukces Anglików i Amerykanów wynika głównie z tego, że w ich języku zaimek osobowy JA pisze się ZAWSZE z dużej litery. PORA ZMIENIĆ ZASADY PISOWNI I W NASZYM JĘZYKU. "To, co nasze jest, najlepsze jest, bo nasze jest (to!),"

antyczarny

Obojętny antyczarny -

Sam Donatan w wywiadzie przyznał ,że zrobił ten teledysk dla jaj,więc trochę dystansu bo jesteście smutni jak żyd w meczecie.

~wesoły Hanysek -

Słowianie to wschód Polski. Priwislanski kraj, czyli były zabór rosyjski. tam rzeczywiście napłynęli Słowianie. Głównie Rusini, jak w Polsce nazywa się Ukraińców i Białorusinów. Cały pas zachodni, od wybrzeża aż po Śląsk i Małopolskę (przez Wielkopolskę i ziemię lubuską która zawsze była złączona ze Śląskiem) to są potomkowie germańskich plemion Wandalskich. Mieszko I koronował się na króla Wandalów, pojęcie Polska i Polacy powstało dopiero później. Wandalowie. plemię germańskie, sięgali aż po Wisłę. Stąd też największą bzdurą jaka funkcjonuje w świadomości Polaków jest przypowieść o Wandzie co Niemca nie chciała. Z tym że imię Wanda pochodzi od nazwy plemienia Wandal, a więc sama była pochodzenia germańskiego. Piastowie którzy byli z pochodzenia wikingami zjednoczyli w jednym państwie cały szereg plemion, które nie były jednorodne. To były całkowicie różne narody. Polacy pochodzą od plemion wandalskich Silingów (Śląsk) i Hasdingów (małopolska). Dlatego też cały pas zachodni tak chętnie się germanizował, już za Henryka Brodatego. Piastowie śląscy którzy wtedy władali całym zachodem Polski mówili po niemiecku już w XIII wieku. A ich miasta nosiły niemieckie nazwy i były zasiedlone sprowadzonymi przez nich Niemcami. Potomkowie Wandalów ciągnęli do swoich. Na Śląsk napłynęło jeszcze plemię zwane Ślężanami, którzy byli spokrewnieni ze Słowianami. Ale nie należeli do grupy lechickiej. Podobnie jak Łużyczanie byli przybyszami z Bałkanów. Sugerowanie więc że Polacy są Słowianami to po prostu fałszowanie historii. To wschód tego kraju na gwałt chce uzasadnić swoją dominację nad dzielnicami zachodnimi. Polacy z zachodniej Polski mają więcej wspólnego z Niemcami niż z tymi ze wschodu. Wschód to przybysze z Azji. Co widać, słychać a także czuć...

Załączniki:

~1234 -

Wesoły Hanysek powiela jak mantrę XiX wieczną niemiecką propagandową wersję historii W rzeczywistości gemanie żyją jedynie w Skandynawii , nigdy nie byli liczni podobnie jak Szwedzi i Norwegowie Dotarli na zachód Europy przez cieśniny duńskie a Nieumcy to zgermanizowani jedynie językowo Słowianie skundleni z podbitymi dawnymi mieszkańcami Europy DOWODZI TEGO GENETYKA A ZWŁASZCZA ROZMIESZCZENIE GENU R1a1 Ludy od których pochodzą Słowianie podbiły 10 tys lat temu tereny od Gangesu po Łabę To my jesteśmy potomkami Ariów .Nieumcy są z nimi mniej spokrewnieni bo mają mniejszy odsetek osób z genem R1a1

~Monia27 -

Dno,dno i jeszcze raz dno. Glupszej piosenki nie slyszalam a wszyscy się tym jarają jak murzyn blaszką.

~uprzejmyNadWyraz -

Poczytałem trochę komentarzy i w sumie nic mnie nie zdziwiło. W większości sama krytyka pewnie od bandy nieudaczników, którym to nic w życiu nie wyszło oprócz kupienia komputera i podłączenia go do netu. Proponuję ruszyć grube dupska z fotela przed monitorem i zrobić coś bardziej górnolotnego. A jeżeli was na to nie stać to przynajmniej nie lać jadem że coś komuś wyszło, może i nie pierwszych lotów ale i tak pewnie o wiele lepiej niż większości z komentujących.

~blee -

ta Cleo psuje ten teledysk ... slowianki powinny byc ladne, wdziecznej urody a nie taki wredny wyraz twarzy i grube rysy