Reklama

Michał Wiśniewski: Płyta Ich Troje jak niechciana ciąża

20 lutego ukaże się zapowiadana już przez nas solowa płyta Michała Wiśniewskiego do wierszy Andrzeja Wawrzyniaka. Lider Ich Troje na ten rok szykuje też album Ich Troje, prawdopodobnie ostatni.

Solowy album Wiśniewski nosić będzie tytuł "Sweterek Część 1 czyli 13 Postulatów w Sprawie Rzeczywistości".

Reklama

"13 utworów, które zmieniają absolutnie moje podejście do rzeczywistości a tym samym do świata. Dwóch zupełnie innych od siebie i całkiem różniących się od siebie ludzi śpiewa o jw. czyli rzeczywistości" - zapowiada czerwonowłosy wokalista na swoim blogu.

Na początku stycznia w Gdańsku nakręcono teledyski do płyty "Sweterek" - do piosenek "Panie Stańczyk" i "Jaki pan, taki kram". Za kamerą stanął Yach Paszkiewicz, zwany ojcem polskiego wideoklipu, twórca festiwalu teledysków Yach Film.

"Wiśniewski sam zwrócił się do mnie. Powiedział, że skoro pod względem muzycznym ta płyta jest zupełnie inna niż jego poprzednie dokonania, chciałby, żeby pochodzącym z niej piosenkom towarzyszyły zupełnie inne niż dotąd wideoklipy" - mówi w trójmiejskim dodatku "Gazety Wyborczej" Paszkiewicz.

Posłuchaj zapowiedzi płyty "Sweterek":


Wiśniewski liczy na to, że po premierze "Sweterka" nastąpi część druga tego projektu. Zanim jednak do tego dojdzie, to na początku czerwca ma się ukazać kolejna płyta Ich Troje, zawierająca piosenki napisane przez kompozytorów, którzy już wcześniej współpracowali z wokalistą: Jacek Łągwa (Ich Troje), Adam Wajs (Ich Dwoje), Andre Franke (eurowizyjna piosenka "Keine Grenzen"), Harald Reitinger ("Jutro będzie lepszy dzień" i wszystkie płyty Mandaryny) i Igor Jaszczuk (projekt Violetta Villas & Michał Wiśniewski). Mają pojawić się także trzy covery niemieckie.

"Płyta Ich Troje rodzi się w bólach. Czasami mam wrażenie, że to taka niechciana ciąża. Niechciana ponieważ to dla tego zespołu być albo nie być ... Bardzo ważna płyta. Skompletowałem ją, poniosę za nią pełną odpowiedzialność i pierwszy raz w historii tego zespołu powiem, że to zdecydowanie najlepsza nasza płyta. Kosztowała mnie bardzo dużo zaangażowania ale wierzę, że przypadnie do gustu szczególnie tym, którzy pamiętają tego zespołu ... początki. Warto poczekać..." - mówi Michał Wiśniewski.

"'Pierwiastek z Dziewięciu' będzie jak na razie ostatnią płytą zespołu chyba, że kiedyś Jacka natchnie i znów powstanie w pełni autorski album duetu Łągwa-Wiśniewski" - podkreśla lider Ich Troje.

Czytaj także:

Nikt nie chce Michała Wiśniewskiego?

Zobacz teledyski Ich Troje na stronach INTERIA.PL!

Dowiedz się więcej na temat: niechciana ciąża | Michał Wiśniewski | Ich Troje | płyty

Reklama

Wasze komentarze (104)

Dodaj komentarz Sortuj

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje