Reklama

Eurowizja a Konstytucja UE

Nie ustają kontrowersje związane z 50. Konkursem Piosenki Eurowizja, którego finał odbył się w sobotę, 21 maja, w Kijowie. Po Anglii, zawiedzionej dalekim miejscem jej reprezentantki, wątpliwości wyraziła teraz Holandia, której reprezentantka odpadła już w półfinale, podobnie jak nasz zespół Ivan i Delfin.

Porażka Glennis Grace spowodowała falę krytyki Konkursu Piosenki Eurowizja w holenderskiej prasie. Wśród opinii dominuje stwierdzenie, że państwa ze wschodniej Europy głosowały na siebie i w ten sposób doprowadziły do wyeliminowania reprezentantki Holandii.

Natomiast dziennik "De Telegraf" idzie jeszcze dalej i stwierdza, że wynik konkursu Eurowizji będzie miał wpływ na głosowanie podczas referendum w sprawie Konstytucji Unii Europejskiej, które odbędzie się 1 czerwca.

"Wyeliminowanie Holandii z Konkursu Piosenki Eurowizja pokazuje, kto w zjednoczonej Europie będzie miał najwięcej do powiedzenia" - napisał "De Telegraf", dodając, że Holendrzy na pewno wezmą to pod uwagę podczas referendum.

Reklama

Zwrócono również uwagę na fakt, że w finale Eurowizji znalazło się więcej reprezentantów państw wschodnich niż zachodnich. W opinii Holendrów oznacza to, że na decyzje podejmowane w ramach UE większy wpływ będą mieli nowi członkowie Wspólnoty.

Czy według ciebie głosowanie podczas Eurowizji ma charakter polityczny? Weź udział w ankiecie portalu INTERIA.PL!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: piosenki | Eurowizja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy