Reklama

Będzie się działo!

Bob Dylan, Eminem, Green Day, Lil Wayne, The Black Eyead Peas, 50 Cent - prezentujemy najważniejsze światowe premiery płytowe najabliższych tygodni.

Bob Dylan "Together Through Life" - 28.04

Reklama

Inaczej niż wydany w 2006 roku album "Modern Times", który był nagrywany wspólnie z zespołem, najnowszy album amerykańskiego barda to efekt jego samodzielnej pracy. Z Dylanem zaśpiewa i zagra wielu znakomitych gości, jak na przykład David Hidalgo z zespołu Los Lobos. Utwory utrzymane są w konwencji bluesa i country.

Bardzo wyraźnie słyszalne jest czarne poczucie humoru Dylana i jego pesymistyczna wizja świata, zwłaszcza w piosenkach "I Feel A Change Coming On", "Life Is Hard" czy "My Wife's Home Town".

Eminem "Relapse" - 18.05

Po czterech latach od wydania ostatniego albumu, Eminem wraca na scenę. Najbardziej rozpoznawalny przedstawiciel hip hopu ostatniej dekady stał się ostatnio jednym z największych muzycznych samotników. Jednak to, że nie było go widać, nie oznacza, że wypadł z gry.

"Eminem jest teraz bardzo skoncentrowany. Zebrał ostatnio dużo nowych doświadczeń - tak w życiu prywatnym, jak i w zawodowym. Patrzy na wszystko z innej, szerszej perspektywy" - twierdzi dyrektor wytwórni Interscope Records, Steve Berman.

Większość utworów na od dawna oczekiwanym albumie "Relapse" wyprodukował Dr. Dre, który zajmuje się też promocją pierwszego singla "Crack A Bottle". "Ja i Dre znów tworzymy razem, jak za starych dobrych czasów" - mówi Eminem. - "Ponownie wkroczyliśmy na nasze figlarne ścieżki".

Wydaje się, że stara magia tego duetu powróciła. Wspomniany już singel "Crack A Bottle" biła rekordy sprzedaży internetowej w pierwszym tygodniu od udostępnienia.

Raper w bardzo ciekawy sposób skomentował wyciek części utworów do internetu przed premierą. "To tak jakby ktoś podglądał cię, gdy ubierasz kostium Spidermana, ale jeszcze nie zapiąłeś wszystkich guzików. Nikt nie powinien tego widzieć!" - śmieje się Eminem.

Jeszcze przed końcem tego roku w sprzedaży pojawi się druga płyta - "Relapse 2".

"Razem z Dre wróciliśmy we wrześniu na parę dni do studia, jednak parę dni przerodziło się w 6 miesięcy" - przyznaje raper.

"Pracowaliśmy na pełnym gazie. Skończyło się na tonach dobrej muzyki. Relapse 2 pozwoli wszystkim zapoznać się z najlepszymi utworami" - zapowiada Eminem.

Green Day "21st Century Breakdown" - maj

Green Day potrzebował aż pięciu lat na nagranie godnej następczyni albumu "American Idiot". "Tamtym albumem zawiesiliśmy sobie poprzeczkę bardzo wysoko" - mówi frontman zespołu Billie Joe Armstrong.

"Łatwo jest powiedzieć OK, po prostu napiszmy znów kilka piosenek. My wybraliśmy jednak bardziej ambitną ścieżkę kariery" - dodaje.

Nagrywany przez ostatnie trzy lata album "21st Century Breakdown" nie jest już płytą z gatunku rocka "garażowego", a bardziej przypomina dostojny styl Queen. Utwory na płycie tworzą swego rodzaju kronikę życia młodej pary zmuszonej do przeciwstawiania się trudnościom napotykanym we współczesnej Ameryce. Podobnie jak na "American Idiot" na nowym albumie znajdziemy wiele odniesień do świata polityki, głównie potępiających byłego prezydenta USA Georga W. Busha. Album podzielony jest na trzy akty: "Bohaterowie i oszuści", "Szarlatani i święci" oraz "Podkowy i ręczne granaty".

"Wyzwaniem jest stworzyć coś co brzmi wyrafinowanie, ale też tak jakbyś śpiewał to jednym tchem" - kończy lider zespołu.

Dowiedz się więcej na temat: Działo się | 'Działo się' | Black | 50+ | 50 | cent | utwory | raper | 50 Cent | Bob Dylan

Reklama

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz Sortuj

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje