Przejd� do g��wnej cz�ci strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

Kalendarium: Sobota, 25.10.2014

1942
W Melbourne w Australii urodziła się Helen Reddy, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, szczególnie popularna w pierwszej połowie lat 70. Zadebiutowała albumem „I Don't Know How To Love Him” (1971).
1944
W Accrington w Wielkiej Brytanii urodził się Jon Anderson, wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent nagrań i członek grupy Yes. Nagrywa też jako solista oraz w duecie z Vangelisem.
1946
W Bremerhaven w Niemczech urodził się Stefan Remmler, wokalista i klawiszowiec grupy Trio. Jako solista zadebiutował albumem „Stefan Remmler” (1986).
1950
W Redcar w Wielkiej Brytanii urodził się Chris Norman, wokalista i gitarzysta grupy Smokie. Jako solista zadebiutował albumem „Rock Away Teardrops” (1982).
1956
Urodził się Matthias Jabs, od 1978 roku gitarzysta niemieckiej grupy Scorpions.
1961
Urodził się Chad Smith, od 1989 roku perkusista grupy Red Hot Chili Peppers. W 2009 roku współtworzył rockową supergrupę Chickenfoot. Od czasu do czasu nagrywa też z własną formacją - Chad Smith's Bombastic Meatbats. Współpracował również z m.in. byłymi gitarzystami Red Hotów - Dave'em Navarro i Johnem Frusciante, Glennem Hughesem, Johnem Fogertym, Johnnym Cashem, Hughes/Turner Project, Dixie Chicks i Kid Rockiem.
1963
W Sztokholmie w Szwecji urodził się John Leven, w latach 1980-1988 gitarzysta basowy grupy Europe.
1969
Ukazał się podwójny album „Ummagumma” grupy Pink Floyd.
1982
Ukazał się pierwszy singiel grupy Marillion - „Market Square Heroes/Three Boats Down From The Candy”.
1991
Zginął Bill Graham, jeden z najsłynniejszych animatorów koncertów rockowych. Organizował między innymi amerykańską część koncertu Live Aid w 1985 roku, a także amerykańską trasę Amnesty International. Był również przez pewien czas menedżerem Grateful Dead, Vana Morrisona i Santany. Zginął, kiedy wracał z koncertu Huey Lewis And The News - wskutek błędu pilota helikopter w którym się znajdował uderzył w słup trakcji wysokiego napięcia.
2002
W Londynie w wieku 72 lat zmarł znany irlandzki aktor Richard Harris, którego ostatnią rolą była postać profesora Dumbledore'a w głośnym przeboju filmowym "Harry Potter". Poza tym zagrał m.in. w słynnym obrazie "Człowiek zwany koniem". Harris był znany z burzliwego życie towarzyskiego. Pod tym względem porównywano go do Richarda Burtona. Aktor zmarł w klinicznym szpitalu Uniwersytetu Londyńskiego. Harris miał troje dzieci.
2005
Zmarła Mira Kubasińska, legenda polskiego rocka i bluesa. Miała 61 lat. Przyczyną śmierci był rozległy zawał serca. Największą sławę Kubasińska zdobyła w latach 60 i 70. występując z zespołem Blackout, przekształconym w 1968 roku w Breakout. U boku lidera tych grup Tadeusza Nalepy śpiewała wielkie przeboje tamtego czasu: "Gdybyś kochał, hej", "Chciałabym być słońcem", "Na drugim brzegu tęczy", "Czarno-czarny film". W latach 70. występowała też solo.

Wiadomości


Polecamy: