Reklama

Co słychać u wokalistek Atomic Kitten?

Na początku XXI wieku Brytyjki z Atomic Kitten podbijały listy przebojów i cieszyły się ogromną popularnością. Jednak po kilku latach sława piosenkarek przeminęła, a same członkinie zdecydowały się działać w innych kierunkach. Co dziś robią wokalistki związane z girlsbandem?

Na początku XXI wieku Brytyjki z Atomic Kitten podbijały listy przebojów i cieszyły się ogromną popularnością. Jednak po kilku latach sława piosenkarek przeminęła, a same członkinie zdecydowały się działać w innych kierunkach. Co dziś robią wokalistki związane z girlsbandem?
Atomic Kitten w 2001 roku. Od lewej Natasha Hamilton, Liz McClarnon i Jenny Frost /Anthony Harvey /Getty Images

Zespół Atomic Kitten powstał w 1999 roku na Wyspach Brytyjskich. Trio tworzyły Natasha Hamilton, Elizabeth McClarnon Jenny Frost, która do grupy dołączyła w 2001 roku, zastępując Kerry Katonę. 20-letnia Kerry opuściła zespół, ponieważ wyszła za mąż i spodziewała się dziecka.

Razem z nią dziewczyny wydały cztery single "Right Now", "See Ya", "I Want Your Love", "Follow Me" oraz nagrały płytę zatytułowaną również "Right Now". Zostały także nominowane do nagrody Brit Award w kategorii najlepszego debiutu. Tuż przed odejściem Kerry ukazał się kolejny singiel tria - "Whole Again", który po dwóch tygodniach stał się numerem jeden na brytyjskiej liście przebojów.

Reklama

Po zakończeniu współpracy z Katoną dziewczyny oraz ich wytwórnia podjęły decyzję o reedycji debiutu z dogranymi wokalami Jenny Frost. Na trackliście nowego wydania płyty (2001 rok) znalazły się m.in. utwory "You Are", "Tomorrow Tonight" i "Eternal Flame" (cover The Bangles).

Płyta trafiła na pierwsze miejsce listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii, a "Eternal Flame" był w tamtym czasie jednym z największych przebojów na Wyspach.

We wrześniu trio wydało drugi w swym dorobku album, zatytułowany "Feels So Good". Promowały go single "It's OK!", "The Tide Is High (Get the Feeling)", “The Last Goodbye/Be With You" oraz "Love Doesn't Have to Hurt". Druga płyta ponownie trafiła na szczyt list sprzedaży w Wielkiej Brytanii (pokryła się na Wyspach podwójną platyną), a utwory z krążka cieszyły się sporą popularnością.

Trzecia i zarazem ostatnia płyta tria - "Ladies Night" - ukazała się w 2003 roku i nie cieszyła się już takim zainteresowaniem, jak poprzednie dwa wydawnictwa. Płyta pokryła się platyną, jednak nie dotarła na pierwsze miejsce listy sprzedaży.

W 2004 roku wokalistki podjęły decyzję o zawieszeniu kariery. Natasha Hamilton skupiła się  na wychowaniu swojego syna, a Frost i McClarnon bezskutecznie próbowały działać solowo.

Brak sukcesów skłonił trio do oficjalnej reaktywacji w 2007 roku (wokalistki później podkreślały, że tak naprawdę nigdy nie doszło do zawieszenia działalności, gdyż wokalistki co jakiś czas nagrywały i grały okazjonalne koncerty). W tamtym czasie trio wydało m.in. single "All Together Now" i "Anyone Who Had a Heart".

Kolejny oficjalny powrót grupa zaliczyła w 2012 roku, kiedy to Brytyjki chciały ruszyć w trasę koncertową. Jednak próba współpracy z Kerry Katoną zakończyła się fiaskiem, a piosenkarki zrezygnowały ze swojego pomysłu.

Powrót girslbandu w końcu jednak nastąpił. Stało się to dzięki programowi telewizji ITV2 "The Big Reunion", w którym przypomniano losy formacji takich jak: 911, Honey, B*Witched, Five i Liberty X.

W 2013 roku w związku z programem ruszyła trasa po Wielkiej Brytanii, a grupa nagrała pierwszy od dawna singel "Text Santa" (cover Wizzard). Wokalistki tak bardzo rozochociły się wspólną działalnością, że zapowiedziały nowy album, a nawet własną linię perfum.

Z hucznych zapowiedzi nic nie wyszło, a reszcie składu ponownie pokrzyżowała Kerry Katona, przyznając, że nie wie, jak w przyszłości potoczą się losy grupy.

Zespół jeszcze kilkakrotnie w ciągu ostatnich trzech lat donosił o swoim powrocie, a następnie się z tych zapowiedzi wycofywał. W 2017 roku grupie udało się ruszyć w trasę po Australii i Nowej Zelandii (koncertowała na podobnych zasadach jak w 2013 roku w Wielkiej Brytanii w towarzystwie S*Club 3, East 17 i Liberty X).

Jak potoczyły się natomiast solowe kariery każdej z członkiń projektu?

Natasha Hamilton nagrała zaledwie kilka singli, w 2006 roku zapowiedziała swoją płytę, jednak nie udało się jej wydać. W następnych latach pojawiała się kilka razy w telewizji - w 2015 roku wystąpiła w reality show "Celebrity Big Brother".

Liz McClarnon również nie zaistniała muzycznie. Jej największym solowym sukcesem było piąte miejsce na liście najpopularniejszych singli w Wielkiej Brytanii ("Woman In Love"/"I Get the Sweetest Feeling"). W 2007 roku wokalistka bezskutecznie walczyła o wyjazd na Eurowizję, a trzy lata później w BBC zadebiutował jej program telewizyjny "Hotter Than My Daughter". McClarnon wydała też książkę kucharską oraz zaczęła występować w teatrze.

Kerry Katona po odejściu w 1999 roku z zespołu stała się gwiazdą programów reality shows. Pojawiła się m.in. w produkcjach MTV i "Celebrity Big Brotherze".

Heidi Range największą popularność zdobyła krótko po rozstaniu się z Atomic Kitten. Wokalistka została członkinią brytyjskiego grislbandu Sugababes, w którym działała 10 lat (2001 - 2011) i nagrała z koleżankami sześć albumów studyjnych. Wokalistkę w 2012 roku łączono nawet ze Spice Girls (miała zastąpić Victorię Beckham).

Ostatnia wokalistka związana z Atomic - Jenny Frost - również nie zawojowała świata solowymi nagraniami. Jej jedyny singel "Crash Landing" zaliczył komercyjną wpadkę, a gwiazdka związała swoje losy z telewizją oraz modelingiem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Atomic Kitten
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy