Przejd� do g��wnej cz�ci strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

×

Treść dostępna również w wersji mobilnej
na m.interia.pl oraz w aplikacjach na iOS i Android

Obwinia się o śmierć kolegi z zespołu

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej » Brytyjski muzyk Peter Hook postanowił podzielić się swoimi wspomnieniami z czasów gry w zespole Joy Division. Bohaterem książki basisty będzie zmarły śmiercią samobójczą wokalista Ian Curtis.
Peter Hook własnymi słowami opowie historię Iana Curtisa i Joy Division fot. Gareth Cattermole
Peter Hook własnymi słowami opowie historię Iana Curtisa i Joy Division fot. Gareth Cattermole /Getty Images/Flash Press Media

Książka będzie nosiła tytuł "Inside Joy Division" i pokaże historię Petera Hooka, jednego z najbardziej cenionych basistów w historii muzyki alternatywnej, oraz relacje muzyka z wokalistą Joy Divsion, który w 1980 roku popełnił samobójstwo.

Peter Hook przyznaje, że wciąż nie może sobie poradzić z tragiczną śmiercią Iana Curtisa. Muzyk ma nadzieję, że publikacja wspomnień będzie miała działanie terapeutyczne.

"Pracuję nad książka o Joy Division. 2/3 jest już gotowe. Książka zaczyna się w dniu moich urodzin, a kończy w dniu śmierci Iana" - zdradził na łamach magazynu "NME".

"Winię się za to, co stało się Ianem Curtisem i Joy Division. Przez głowę przechodziły mi myśli, że musimy zawiesić działalność zespołu i zaopiekować się Ianem" - wspomina czasy w Joy Division i depresję wokalisty.

"Ciąży na mnie ogromne poczucie winy. Choć samobójstwo to była jego decyzja, to wciąż nie potrafię z tym żyć" - przyznaje Peter Hook.

"Mam nadzieję, że dzięki tej książce pogodzę się z tym, co się wydarzyło i będę mógł zrozumieć Iana" - powiedział basista Joy Division i New Order.

"Inside Joy Division" ma trafić do sklepów we wrześniu tego roku.

Zobacz klip Joy Division do utworu "Love Will Tear Us Apart":

Źródło informacji: INTERIA.PL

więcej o:
muzyk,
Peter,
hook,
Division,
Ian Curtis,
Joy Division,
O,
New Order,
samobójstwo,
z

Joy Division

Joy Division
Joy Division

data powstania: 1977

data rozwiązania: 1980

kraj: Wielka Brytania

gatunek: alternatywa


Skomentuj artykuł:

Wasze komentarze (1)

Dodaj komentarz

~aga -

Uwielbiam Joy Division i Iana. Panie świeć nad Jego duszą, dobry chłopak... pomodlę się o spokój duszy też dla Petera Hooka.