Przejd� do g��wnej cz�ci strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

×

Treść dostępna również w wersji mobilnej
na m.interia.pl oraz w aplikacjach na iOS i Android

Mister D.: Dorota Masłowska i Anja Rubik razem (teledysk "Chleb")

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej » "Nie wiem jak to skomentować", "hipsterskie pomyje" - to pierwsze z brzegu komentarze na temat odjechanego teledysku "Chleb" nagranego przez pisarkę Dorotę Masłowską pod szyldem Mister D.
Anja Rubik w teledysku "Chleb" Mister D.
Anja Rubik w teledysku "Chleb" Mister D.

"Chleb" to drugi teledysk Mister D. - po "Haj$ie" promującym film "Hardkor Disko" Krzysztofa Skoniecznego (głębokiOFF). Za realizację klipu ponownie odpowiadał Skonieczny, a tym razem u boku Doroty Masłowskiej wystąpili m.in. modelka Anja Rubik (jako Princess Dresiara), krytyk kulinarny i teatralny Maciej Nowak (Stara Dresiarza), Jakub Żulczyk (B-Boy) i Kuba Wandachowicz (Depesz).

W klipie możemy zobaczyć m.in. Anję Rubik jadącą na... jamniku!

"Więcej 'Chleba' od Mister D. i wszystko co źle poszło w naszym społeczeństwie" - napisała na Facebooku Anja Rubik, udostępniając teledysk "Chleb".

"Stara nie wytrzymała informacji o rozpadzie zespołu. W pochówku pomagał Głęboki Off. Najważniejsze że została pochowana tak jak to sobie wymarzyła: w pieczywie i korze drzew iglastych" - taki wpis pojawił się na oficjalnym profilu Mister D. na Facebooku pod zdjęciem z planu klipu "Chleb".

Wspomniani Jakub Żulczyk (dziennikarz, pisarz) i Kuba Wandachowicz (muzyk Cool Kids Of Death) gościnnie wsparli Dorotę Masłowską w nagraniach płyty "Społeczeństwo jest niemiłe". Materiał (tekst, muzyka) powstały w zaimprowizowanym w warunkach domowych studiu. Za kompozycję, teksty i śpiew odpowiada sama Dorota Masłowska, a muzyczny nadzór sprawował Marcin Macuk.

Debiutancki album "Społeczeństwo jest niemiłe" liczy 11 utworów; to łącznie nieco ponad 30 minut muzyki punkowej, hiphopowej i tanecznej.

Zobacz teledysk "Chleb" Mister D.:

Sprawdź tekst piosenki w serwisie Teksciory.pl!

"Moim gatunkiem macierzystym pozostaje słowo, ale literatura jako branża bardzo mnie zmęczyła. Mogłam albo oddać się depresji, albo zająć czymś ciekawym. Zaczęłam więc pisać piosenki. Teksty pokazałam Marcinowi Macukowi, który zainstalował w mojej domowej garderobie profesjonalny mikrofon. Nie mogłam doczekać się, aż rozpoczniemy pracę, więc od razu się tam zamknęłam; zaczęłam nagrywać i składać nagrania w prostym programie. Tak się wkręciłam, że w ogóle przestałam z tej garderoby wychodzić" - opowiada Dorota Masłowska.

"Uważam, że polskie społeczeństwo jest bardzo niemiłe. Ale nie mogę o tym napisać książki, bo nienawidzę literatury zaangażowanej. A tu nagle mogłam wyrazić wszystkie swoje ponure refleksje o tirówkach, alfonsach, hajsie i jeżdżeniu audi" - tłumaczy tytuł płyty pisarka.

Źródło informacji: INTERIA.PL

więcej o:
Dorota Masłowska,
Anja Rubik,
teledyski,
Mister D

Skomentuj artykuł:

Wasze komentarze (118)

Dodaj komentarz

~Pero -

Chcę zwrócić uwagę, że "Mister D" to tytuł książki autorstwa Jerzego Broszkiewicza (czy ktoś pamięta tego literata?). Mam nadzieję, że p. Masłowska o tym wie. Bo, jeśli nie, to popełnia przestępstwo.

~and2 -

Raz obejrzałem dwa klipy i tak mi sie spodobały,że od razu kupiłem całą płytę, dla słów,stylu i ironi,dla mnie rewelacja, Masłowska ,Rubik i pozostali są wspaniali w teledysku,a pomysł kapitalny.

~Śmiechu Warte -

Ludziki Kochane :) Przecież ta piosenka i teledysk to jest parodia i satyra... Tylko dresik z dresiarką - blacharką mógłby wziąć to na poważnie a to właśnie taki rodzaj kpiny z nich samych :)

~MMM -

ludzie, przecież ta piosenka ma być 'beznadziejna i śmieszna', taka konwencja...! może się niepodobać, trudno żeby wpisywała się w czyiś gust, sama słuchać jej dla przyjemności raczej nie będę, bo to nie tego typu utwór, no ale nie piszcie że 'już disco-polo jest lepsze' 'żenada totalna' bo wskazujecie na to że zupełnie jej nie zrozumieliście. dla mnie było to zarówno śmieszne i przerażające jak wiele motywów idealnie odzwierciedla naszą nie-do-końca-kolorową rzeczywistość

moi85

Obojętny moi85 -

"LuksurjaAstarotch" się chowa przy Anji...;P Rozbrajają mnie te teksty o żabce, moja kuzynka niedawno otwarła sobie i ma reklamę darmową...

~antobojar -

Kołtuny, o których jest ta piosenka nie mogli oczywiście zauważyć że to o nich.. RE-WE-LA-CJA... Nie wiedziałem że Ania Rubik jest taka sensowna..

Załączniki:

~pawel -

nie wiem jak mam się do tego odnieść, brak mi słów.

~Zbigniew -

fajny wieszak na ciuszki ale mam już dwa w korytarzu

~yaro -

Dlaczego jej się stale usta nie domykają? Czy ona ma jakiś trwały uraz mięśni twarzy? To możliwe, szczególnie że przecież sepleni.

~disco -

Straszne badziewie, ani wyglądu ,ani treści. Wolę już disco polo, które też mnie nie kręci.